1200 kcal – właściwa wartość dla odchudzającej diety?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

1200 kcal – właściwa wartość dla odchudzającej diety?

dieta odchudzająca

Tytułowa dieta odchudzająca jest dość ciekawa, jak wiemy z tytułu, będzie z pewnością polegała na liczeniu kalorii. Dzienna dawka będzie wynosiła około 1200 kilokalorii, co nie jest dużo. Dlatego ta oto dieta nie jest dla każdego. Jest to tylko dieta dla osób, które prowadzą głównie siedzący tryb życia.

Na co pozwala tytułowa dieta odchudzająca?

dieta odchudzającaDla osób aktywnych 1200 kilokalorii będzie zbyt niską wartością, może wtedy skończyć się to nawet i katastrofą. Dzięki takiej odchudzającej diecie kobieta może schudnąć od 0,5 kilograma nawet do jednego tygodniowo. Już po 28 dniach można powrócić do normalnego trybu, aczkolwiek trzeba uważać na efekt jojo, dlatego należy stopniowo podnosić przyjmowaną dziennie liczbę kalorii. Zabronione jest gwałtowne przejście z 1200 do ponad 2000, gdyż efekt jojo będzie wtedy gwarantowany.

W tej diecie unikamy wszystkich niezdrowych przekąsek, takich jak chipsy, ciastka, czekolady oraz stronimy od soków, napojów gazowanych i wiadomo, że alkoholu. Powinniśmy również unikać białego pieczywa oraz makaronów. W żadnym wypadku nie możemy smażyć naszych posiłków, dopuszczalne jest jedynie gotowanie na parze lub ewentualnie grillowanie. W tej diecie odchudzającej możesz jeść wszystko, oprócz rzeczy, które zawierają dużo tłuszczu czy cukru. Nie mogliśmy jeść białego chleba,za to możemy jeść chleb razowy i makaron, ale tylko i wyłącznie pełnoziarnisty. Jest on o wiele zdrowszy oraz nie ma tyle tłuszczu, co inne makarony. Jeśli sięgamy po mięsko, to wybierajmy raczej to chude. Nie wolno nam go smażyć, to samo tyczy się ryb. Jak przy każdej diecie, ważne są owoce oraz warzywa. Należy je jeść, gdyż są źródłem potrzebnych dla nas witamin. Dzięki nim możemy nie odczuć braku słodyczy w naszym organizmie, gdyż szczególnie owoce są bardzo słodkie i mogą spokojnie zastąpić nam słodycze. Nie dość, że owoce są słodkie, to i również zdrowe. Jest to bardzo ciekawe połączenie. Nie jest to taka zła dieta odchudzająca, jedynym, choć nie dla każdego, minusem jest liczenie kalorii, ale to potem wejdzie tak w nawyk, że czasem ludzie po skończonej diecie nadal liczą kalorie.

Liczenie kalorii nie jest zbyt trudne, dlatego nie warto rezygnować z tej diety, tylko przemyśleć na spokojnie i oczywiście przedyskutować tę dietę ze swoim lekarzem. On może stwierdzić, że ta dieta odchudzająca nie jest dla nas. Dopiero wtedy powinniśmy z niej zrezygnować.