Balkon wykonany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Balkon wykonany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa

Firmy budowlane specjalizują się w budownictwie domów jednorodzinnych oraz całych osiedli mieszkaniowych. Zlecenia dotyczą kompleksowych robót od fundamentów po dach, ale po drodze jest wiele innych prac nadających szczególnego charakteru każdemu budynkowi.

Profile okapowe na balkon to podstawa

profile okapowe na balkonBalkon stanowi ważną część składową domu, ponieważ służy głównie relaksowi, aranżacja balkonu nadaje mu wyjątkowego i wiele mówiącego o właścicielu kolorytu. Większość firm dbając o swoją renomę wykonuje zlecenia dokładnie z zachowaniem wszystkich procedur, ale zdarzają się wyjątki, które obróbki blacharskie balkonów robią niedokładnie, w skutek, czego w niedługim czasie konieczny jest remont balkonu. Poprawki związane z naprawą lub wymianą takich części jak profile okapowe na balkon są kosztowne i psują ogólny efekt domu. Firmy, które oszczędzają, na jakości zastosowanego materiału, narażają klienta na straty, ponieważ balkon posiadający okapniki balkonowe ze zwykłej blachy po krótkim czasie użytkowania będzie wymagał napraw. Zwykła blacha ulega korozji a powstałe ubytki szpecą całą konstrukcje i następuje szybka degradacja balkonu. Skorodowane profile balkonowe nie zabezpieczają powierzchni betonowej przed wnikaniem wody, powstaną rysy, w które dostanie się wilgoć i powierzchnia betonu popęka. Następstwem tego będzie uszkodzenie gresu, który trzeba wymienić i koszty utrzymania budynku wzrosną, a winę za taki stan rzeczy powinien ponieść wykonawca. Powtórne uszczelnienie balkonu wiążę się z ponownym zakupem materiałów oraz wynajęciem fachowców, którzy podejmą się zlecenia na remont balkonu. Firmy budowlane uszczelnienie balkonu wykonują na bazie specjalnych substancji zawierających związki chemiczne, które tworzą powłoki nieprzepuszczające wody do środka płyty.

 

Tworzące się wodoodporne powłoki posiadają tę zaletę, że wciskając się w każdą nawet najmniejszą szczelinę, skutecznie ją wypełniają powodując możliwie najlepszą ochronę przed zawilgoceniem. Jeżeli osłabiona konstrukcja utraci stabilność może runąć na ziemię a skutki mogą być tragiczne.