Bieżnia treningowa a dbanie o zdrowie

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Bieżnia treningowa a dbanie o zdrowie

ławka na siłownię

Uważam, że zdrowie jest bardzo ważne i każdy z nas powinien o nie dbać. Sami pracujemy często na nasze choroby, bo jeśli ktoś się zdrowo odżywia to cholesterol i związane z nim choroby serca, miażdżyca, udar, czy zakrzepice żylne są mu nie straszne.

Sojusznikami naszego zdrowia mogą stać się bieżnia i orbitrek

ławka na siłownięWystarczy dbać o naszą dietę, codziennie spacerować, ćwiczyć i regularnie chodzić na badania profilaktyczne, żeby wiedzieć, że wszystko jest w porządku i jesteśmy zdrowi. Sama staram się przestrzegać swoich zasad, choć oczywiście zdarza mi się zrobić dzień leniuchowania, czy zjeść całą tabliczkę czekolady. Ważny jest dla mnie orbitrek treningowy, który jest moim ulubionym sprzętem na siłowni. Mogłabym cały czas na nim spędzać, bo dzięki niemu cała się ruszam, wszystkie mięśnie pracują, a ja od razu czuję się lepiej. Takie ćwiczenia najlepiej wzmacniają nasze mięśnie i dbają o naszą kondycję. To lepsze niż bieganie, bo bieżnia treningowa angażuje tylko mięśnie nóg i trochę rąk, ale już mięśnie pleców czy klatki piersiowej nie są aktywowane. A przecież nie można zapominać o niektórych mięśniach, bo nasze ćwiczenia pójdą na marne. Ławka na siłownie to mój najmniej ulubiony element ćwiczeń i raczej go pomijam. Wolę inne ćwiczenia mięśni rąk niż podnoszenie ciężarów. Poza ćwiczeniami dbam tez o swoją zdrową dietę. Staram się kupować tylko warzywa i owoce ze sprawdzonych źródeł, może nie muszą być organiczne i niepryskane, ale też nie przepełnione nawozami sztucznymi i środkami chemicznymi. Jajka kupuję u zaprzyjaźnionej pani na rynku, która sama hoduje kury. Lubię gotować, często gotuję na parze albo piekę bez dodatku tłuszczu, dzięki czemu jedzenie jest zdrowsze.

Uważam, że zdrowa dieta, w połączeniu z regularnym chodzeniem na siłownie sprawi, iż dłużej będę cieszyć się dobrym zdrowiem, więc zamierzam kontynuować moje działania.