Biżuteria ze stali chirurgicznej

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Biżuteria ze stali chirurgicznej

Szykowana biżuteria wcale nie musi być wyprodukowana tylko z metali szlachetnych, takich jak złoto czy srebro. We współczesnych czasach z powodzeniem wykorzystuje się też innego rodzaju materiały, które w niczym nie ustępują metalom szlachetnym.

Wyroby biżuteryjne ze stali

stal chirurgiczna na biżuterięZłoto i srebro, dwa metale szlachetne, używane często do produkcji wyrobów biżuteryjnych mają poważną konkurencję. Obecnie stal chirurgiczna na biżuterię jest często wykorzystywanym materiałem do produkcji ozdób. Jeżeli szukamy nowoczesnych, ładnych, a zarazem wytrzymałych ozdób, koniecznie zwróćmy uwagę na bransoletki, pierścionki, kolczyki czy zawieszki wyprodukowane właśnie ze stali. Podczas użytkowania biżuterii stal nie koroduje i nie zmienia koloru, a ponadto jest znacznie bardziej twarda niż srebro. To powoduje, że jest znacznie bardziej odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania. Warto również podkreślić, że stal ma piękny połysk, porównywalny do połysku srebra, ale nie uczula, może więc być z powodzeniem noszona przez osoby, które na przykład cierpią na alergie, ale lubią nosić srebrną biżuterię. Jednak na tym nie kończą się zalety stali. Warto zauważyć, że wyroby biżuteryjne wyprodukowane ze stali, są często znacznie tańsze od tych z metali szlachetnych. Te wszystkie zalety powodują, że współcześnie stal chirurgiczna jest świetnym zamiennikiem i coraz chętniej jest wykorzystywana, a popyt na wyroby z niej stale rośnie. Wykorzystywana jest również do produkcji kolczyków używanych przy piercingu.

Modna i nowoczesna biżuteria ze stali chirurgicznej jest chętnie kupowana przez osoby, które lubią być na czasie i którym szczególnie zależy na niebanalnych dodatkach. Dochodzą do tego zalety w postaci niższej ceny czy braku korozji oraz wytrzymałości na zarysowania.