Co dobrać do okna? – żaluzje

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Co dobrać do okna? – żaluzje

żaluzje

Rolety wewnętrzne są jedną z możliwości osłony okna przed światłem słonecznym, obok firanek, zasłon czy żaluzji. Rolety mają funkcje nie tylko osłaniające ale także dekoracyjne. Rolety można zamontować zarówno na oknach pcv jak i na oknach drewnianych. Wśród rolet wewnętrznych mamy do wyboru różnego rodzaju rolety takie jak kasetowe z prowadnicami, mini, wolno wiszące, dzień-noc, dachowe oraz plisy.

żaluzjeJedne z najlepszych rozwiązań to rolety kasetowe na prowadnicach pcv. Montowane są na skrzydło okienne dzięki czemu idealnie dopasowują się do okna i są możliwe do zamontowania praktycznie do każdego rodzaju profilu. Nie ingerują w ramę co sprawia, że po montażu nie tracimy gwarancji na okno. Plusem zabudowanej kasety jest osłona materiału,  przez co nie działają na niego czynniki zewnętrzne np. kurz dlatego materiał ma dłuższą żywotność.
Boczne prowadnice przytrzymują materiał przy skrzydle dzięki czemu zasłaniają szczeliny przez które może przedostawać się światło. Rolety te mają samohamujący mechanizm łańcuszkowy, który sprawia, że możemy zatrzymać roletę na dowolnej wysokości okna. Kolejnym rodzajem rolety wewnętrznej jest roleta dzień-noc – zrobionej z tkaniny w poziome pasy transparentne i zaciemniające. Podwójne prowadzenie materiału powoduje, że jesteśmy w stanie sami dopasować ilość wpadającego słońca do mieszkania wedle własnego uznania. Rolety te wyglądają bardzo elegancko i z powodzeniem mogą zastąpić firankę w oknie. Roleta mini jak sama nazwa wskazuje jest to najmniejsza z rolet, a także najprostsza i najtańsza. Montowana jest bezinwazyjnie, za pomocą haczyków na ramę okna, dzięki czemu można dopasować ją na każde okno.

Bardzo popularne są rolety wolno wiszące, sprzedawane są w wielu marketach budowlanych a montowane za pomocą kołków rozporowych do ściany lub wnęki okiennej. Plisy to inaczej żaluzje plisowane, sprawdzają się idealnie do montażu na oknach nietypowych takich jak owal czy trapez. Ostatnim rodzajem rolety jest roleta dachowa przeznaczona dla okien połaciowych.