Co zabrać ze sobą na wędkarski weekend?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Co zabrać ze sobą na wędkarski weekend?

Baofeng

Weekendowy wypad na ryby to coraz bardziej popularny sposób na odpoczynek i relaks. Nie każdy lubi taki rodzaj rozrywki. Dla wielu osób jest to raczej mało przyjemne. Siedzenie na brzegu przez kilka godzin i wyczekiwanie, aż przypłynie ryba. Jednak wciąż nad jeziorami i stawami oraz rzekami spotykamy setki wędkarzy. Na czym polega fenomen wędkarstwa?

Radiotelefon Baofeng ułatwia komunikację między wędkarzami

 

Trudno jest odpowiedzieć na t pytanie, bo każdy w wędkarstwie widzi coś innego. Dla niektórych fenomenem wędkowania jest cisza i spokój, dla innych liczy się trofeum. Jeszcze inni są bardziej pragmatyczni i wiedzą, że fajnie jest posiedzieć na łonie natury, a potem zjeść dobra rybę. No cóż każdy ma inny powód, dla którego wędkuje.

BaofengNie ważne, jaki on jest, zawsze potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Sama wędka to nie wszystko, każdy wędkarz musi mieć kilka innych sprzętów, jak również gadżetów, które bardzo przydadzą się podczas łowienia ryb. Mówiąc o wędkowaniu nie możemy zapomnieć o wiadrze, podbieraku, czy też spławikach oraz urządzeniach producenta Baofeng. Żyłka też jest ważna, ale są jeszcze inne sprzęty, które nie zawsze są konieczne, aczkolwiek mogą być bardzo przydatne. Przykładem jest echosonda wędkarska, która ułatwia łowienie ryb. Weekendowy wypad równa się nocy pod gołym niebem Zapaleni rybacy potrafią spędzić całą noc przy wędce, ale wiele osób zabiera ze sobą namiot. Taki namiot przyda się nie tylko, jako miejsce do odpoczynku, ale może być również najlepszym rozwiązaniem na deszczową pogodę. Łowiąc ryby, można ukryć się w namiocie i oczekiwać, aż ryby zaczną brać. Kolejna Recz to na pewno wygodne krzesełko wędkarskie. Wbrew pozorom jest to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia. Siedzenia na zimnej ziemi lub pomoście może przynieść nam poważne przeziębienie, a sani jest raczej mało odprężające, dlatego przyda się porządne, wygodne krzesełko, do tego ciepłe ubrania, nieprzemakające buty i termos z ciepła kawą. Dobrze jest mieć przy sobie wszystkie rzeczy niezbędne do wykonania ogniska, czy przyrządzenia ryby. Taka własnoręcznie złowiona ryba smakuje najlepiej.