Czy okno balkonowe zasłaniać firaną?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Czy okno balkonowe zasłaniać firaną?

Gdy kupiliśmy nasze mieszkanie, postawiłam na nowoczesność. Tylko rolety, puste okna z zawieszoną na szybie dekoracją. Ładne parapety pełniące funkcję ozdobną bo na każdym bibeloty, skomponowane z roślinami w doniczkach. Dzięki temu, w całym mieszkaniu, jest więcej światła a ja miałam mniej pracy.

Firana balkonowa strażnikiem prywatności

gotowa firana balkonowaZnajomi czasem się dziwili, czy nie przeszkadza mi fakt, że w każdej chwili mogę być podglądana przez sąsiadów z bloku naprzeciwko, ponieważ ich balkony są vis a vis naszego. Zwykle zbywałam te zapytania śmiechem. Bo kogo może interesować co mam, lub co robię we własnym mieszkaniu. Jakież było moje zdziwienie, gdy pewnego dnia, stojąc w kolejce do kasy w osiedlowym sklepie, usłyszałam dwie starsze panie wymieniające się nowinkami, które podpatrzyły przez okna mojej sąsiadki zza ściany. Poruszyło mnie to do tego stopnia, że zaczęłam gorączkowo myśleć co zrobić. Przecież nie mogę mieć cały dzień zaciągniętych rolet w pokojach. Gotowa firana balkonowa jaką nabyłam w sklepie, okazała się strzałem w dziesiątkę. Do wyboru było wiele firan w nowoczesne i modne wzory. Do każdego wnętrza można było coś dopasować. Również do mojego wybrałam coś wyjątkowo ładnego. Gdy ją zawiesiłam, sama byłam zaskoczona uzyskanym efektem. Spodziewałam się raczej o wiele słabszego światła w pokoju i przytłoczenia całego pomieszczenia. Lekka jak mgiełka struktura firanki spowiła nasz salon przytulnością i wrażeniem miękkości. Dodała uroku całemu pokojowi, stworzyła niepowtarzalny urok i co najważniejsze spełniła swoją założoną funkcję, to znaczy chroni nasze prywatne życie, przed ciekawskimi spojrzeniami wścibskich sąsiadów.

Warto czasami zrewidować swoje upodobania i poglądy. Przekonałam się do firanek, które od zawsze kojarzyły mi się z czymś przestarzałym, co tylko dokłada nam obowiązków domowych ponieważ trzeba utrzymywać je w czystości. Dziś są ozdobą i urokliwym elementem dekoracyjnym w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania. Udało się też przy tym zachować nowoczesny styl całości.