Czym jest leasingowanie sprzętu IT?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Czym jest leasingowanie sprzętu IT?

leasingowanie sprzętu IT

Aby stworzyć wysokiej jakości środowisko pracy zdalnej, pracownicy potrzebują dostępu do najnowszego sprzętu, a to może oznaczać jednorazową inwestycję w dużą ilość sprzętu. Z tego powodu firmy coraz częściej sięgają po leasing sprzętu. Dlaczego warto rozważyć tę formę finansowania sprzętu IT? Jeśli poznamy zalety z pewnością sami rozważymy tę opcję.

Zalety leasingu sprzętu IT

leasingowanie sprzętu ITJedną z największych zalet leasingu sprzętu IT, w przeciwieństwie do kupowania go, są niższe koszty początkowe. Sprzęt IT jest często drogi, a dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których inwestujemy jednocześnie w dużą ilość sprzętu, na przykład w sytuacjach, gdy rozszerzamy lub zmieniamy praktyki biznesowe. Jednym z największych problemów z inwestowaniem w sprzęt IT jest fakt, że znaczna jego część może stosunkowo szybko stać się przestarzała, a dotyczy to zwłaszcza komputerów i innych podobnych urządzeń. Mając to na uwadze, leasing IT może ułatwić modernizację, ponieważ możemy wydzierżawić najnowocześniejszy sprzęt. Dzierżawa przenosi obciążenie w postaci starzenia się na leasingodawcę. Po wygaśnięciu aktualnej umowy możemy zawrzeć nową , pozyskując przy tym bardziej nowoczesny sprzęt. Leasing sprzętu IT może nie tylko pozwolić na regularne modernizacje, ale możemy również potencjalnie uzyskać dostęp do sprzętu o wyższym standardzie, niż gdybyśmy kupowali go.

Na wczesnych etapach pandemii wiele firm znalazło się w sytuacji, w której nagle musiało zapewnić wielu pracownikom dostęp do sprzętu, takiego jak laptopy. Rozkładając te koszty na lata, niektóre z tych firm były w stanie kupić lepszy sprzęt niż mieliby, gdyby zapłacili całą sumę od razu. Leasing sprzętu IT pozwala także bardzo często uniknąć kosztów konserwacji lub naprawy. Suma zalet tej formy finansowania sprzętu IT jest wiec naprawdę spora.