Fartuchy foliowe na halach produkcyjnych

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Fartuchy foliowe na halach produkcyjnych

Praca na produkcji wymaga zastosowania się do rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). Zwłaszcza praca z żywnością wymaga szczególnego przeszkolenia pracowników oraz kontroli ich zachowania podczas wykonywania ich obowiązków.

Zastosowanie fartuchów foliowych

fartuch foliowy w rolceBezpośredni kontakt z żywnością, która ma trafić do sprzedaży wymaga zachowanie szczególnie sterylnych warunków pracy. Od tego zależy jakość produktów, a przecież i nawet zdrowie pracowników – mający kontakt z mięsem rzeźnicy mogą się zarazić bakterią tężca lub salmonelli. Dlatego, poza utrzymaniem sterylnych warunków w miejscu pracy, konieczne jest także noszenie odpowiedniego stroju w trakcie przebywania na terenie hali produkcyjnej. Fartuch foliowy w rolce, folia osłaniająca buty oraz czepek powinny być umieszczone przy wejściu na halę – to niezbędne minimum wymagane przez przepisy. Każdy, kto przekracza próg hali produkcyjnej, powinien mieć je na sobie. Jeżeli zamierza dotykać produktów, musi także użyć specjalnych rękawiczek, które również powinny zostać mu udostępnione. Te elementy odzieży ochronnej są jednorazowego użytku, dlatego przy wyjściu z hali należy wyrzucić je do przeznaczonych w tym celu pojemników, które powinny być specjalnie oznakowane. Natomiast pracownicy, którzy spędzają na halach produkcyjnych po kilka godzin dziennie, wyposażeni są zwykle w specjalne kombinezony, które przechodzą codziennie proces dezynfekcyjny – wszystko po to, żeby zachować możliwie sterylne warunki produkcji.

Co ciekawe, każdy pracownik – zarówno przed, jak i po rozpoczęciu pracy – musi się nie tylko przebrać, ale również wziąć prysznic w celu wyeliminowania prawdopodobieństwa przenoszenia jakichkolwiek bakterii. Natomiast pracownicy, którzy są przeziębieni, nie mają wstępu na halę produkcyjną.