Gabinet psychologiczny-wymarzone miejsce pracy

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Gabinet psychologiczny-wymarzone miejsce pracy

gabinet lekarski

Już w gimnazjum doskonale wiedziałam kim chcę zostać w przyszłości. Lubię pomagać ludziom, umiem ich słuchać, doradzać w trudnych sprawach, jestem bardzo cierpliwa i ciężko jest mnie zdenerwować. gabinet psychologiczny w Krakowie to mój wymarzony zawód.

Gabinet psychologiczny to dochodowe miejsce.

gabinet lekarskiPsycholog był więc idealnym zawodem dla mnie. W liceum wybrałam profil biologiczno-chemiczny, mimo iż chemia nigdy nie była moją najmocniejsza stroną, ale zawsze była lepsza niż fizyka. Wiedziałam jednak, że matura z biologii będzie brana przy przyjmowaniu uczniów na studia psychologiczne, zatem nie miałam wielkiego wyboru. W trakcie liceum musiałam uczęszczać na korepetycje, żeby utrzymać się w klasie, ale dzięki temu miałam dobre oceny i świetne wyniki z matury i dostałam się na psychologię do Krakowa. Te studia były dla mnie spełnieniem marzeń. Na nich dowiedziałam się nie tylko takich podstaw jak leczenie nerwicy, różne typu osobowości, kiedy skierować pacjenta od psychiatry, kiedy należy włączyć terapię farmakologiczną, jak wygląda leczenie depresji i jej różne typy, rzadkie choroby psychiczne na które możemy się natknąć. Niektóre z tych zagadnień były łatwe do przyswojenia, inne były trudniejsze, ale wiedziałam, że wszystkie przydarza mi się w przyszłości, kiedy założę własny gabinet psychologiczny-Kraków. Najważniejsze dla mnie były zajęcia z podejścia do pacjenta, prowadzenia rozmowy, jak mu delikatnie przekazać diagnozę, tak by się nie przestraszył i zechciał kontynuować leczenie. W gruncie rzeczy pacjent jest w zawodzie psychologa najważniejszy. Psycholog to taki lekarz duszy, musi być przygotowany na różne ewentualności i długotrwale leczenie. Pacjent może być bardzo przygnębiony, agresywny, płaczliwy lub nadmiernie wesoły i do każdego trzeba mieć inne podejście, nawet jeśli cierpią na tę samą chorobę. Osobiście uważam, że konsultacje psychologiczne to żaden wstyd. Każda osoba, która wie, że ma jakiś problem i chce się leczyć nie powinna być potępiana, tylko chwalona za to, że chce walczyć. Przecież jak ktoś ma chore ciało i się leczy to jest to normalne, ale jak chora jest dusza, to zmieniamy punkt widzenia.

Mam nadzieje, że w przyszłości to się zmieni, a mój gabinet psychologiczny w Krakowie, będzie się zajmował nie tylko leczeniem depresji czy nerwicy, ale też innych popularnych chorób psychicznych.