Gdzie można kupić niemieckie proszki Ariel?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Gdzie można kupić niemieckie proszki Ariel?

Wśród klientów panuje powszechna opinia, że niemieckie proszki do prania są lepszej jakości. Konsumenci mając do wyboru ten sam proszek częściej wybierają ten sprowadzany z Niemiec. Co decyduje o takim zachowaniu polskich konsumentów?

Skąd popularność niemieckich proszków Ariel?

niemiecki proszek ArielOd paru lat, w Polsce panuje moda na niemiecką chemię. Jak grzyby po deszczu powstają nowe sklepy oferujące „niemiecką chemię”, posiadające szeroki asortyment produktów. To już nie tylko niemiecki proszek Ariel, ale cała gama innych, znanych w Polsce marek. Poza proszkami polskie firmy oferują płyny do prania, mydła, płyny do płukania czy detergenty do czyszczenia kuchni i łazienki. Niemiecka chemią zainteresowali się nawet polscy blogerzy, którzy odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie klientów, testują produkty zza Odry. Ich opinie są jednoznaczne – niemieckie produkty są lepsze jakościowo i bardziej wydajne.W internecie jest mnóstwo pozytywnych komentarzy potwierdzających ich wyższą jakość. Na forach można przeczytać powtarzające się opinie: mają przyjemniejszy zapach, są bardziej wydajne, usuwają trudne plamy już po pierwszym praniu. Niemieckie proszki Ariel są najczęściej wybierane wśród polskich konsumentów, a rosnąca sprzedaż tylko potwierdza tą opinie. Wśród mieszkańców przygranicznych miejscowości obserwuje się mały ruch graniczny, w którym główną rolę odgrywają zakupy w niemieckich sklepach z chemią. Po przeliczeniu kursu euro na złotówki, polski konsument jest w stanie zaoszczędzić ponad 10%. Taka perspektywa kusi wielu Polaków.

W dzisiejszych czasach chemię zza zachodniej granicy można dostać niemalże w każdym dużym mieście. Ceny są nieco wyższe od polskich odpowiedników, ale ich jakość rekompensuje nam z nawiązką te kilka złotych. Łatwość dostępu do niemieckich produktów sprawia, że często po nie sięgamy.