Gdzie wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Gdzie wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe powstaje z własnej krwi pacjenta na skutek oddzielenia w specjalnej wirówce. Dzięki temu zabiegi z jego wykorzystaniem są w stu procentach bezpieczne. Zaletą zabiegów jest również to, że w przeciwieństwie do substancji takich jak kwas hialuronowy czy botoks osocze nie uczula.

Wykorzystywanie osocza bogatopłytkowego w zabiegach

Osocze bogatopłytwstrzykiwane osocze bogatopłytkowe w Rzeszowiekowe wykorzystywane jest przede wszystkim w medycynie estetycznej, ponieważ dzięki niemu możemy wygładzić powstałe na skutek starzenia się skóry zmarszczki i odmłodzić się nawet o kilka a nawet kilkanaście lat. Są to zabiegi uwielbiane przez panie, które chcą wyglądać młodo pomimo swojego wieku. Zabieg z wykorzystaniem osocza wykonywany w renomowanym gabinecie kosmetycznym jest w pełni bezpieczny, gdyż wykonuje go doświadczony lekarz. Poza tym osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest również w ortopedii w leczeniu urazów takich jak łokieć tenisisty czy ostrogę piętową lub uszkodzenie chrząstki, które występuje u osób, które spędzają dużo czasu na siedząco. Poza tym zabiegi z wykorzystaniem osocza trwają zaledwie kilka minut. Wstrzykiwane osocze bogatopłytkowe w Rzeszowie silnie stymuluje uszkodzone mięsnie, ścięgna, wiązadła, chrząstki czy kości. Natomiast w przypadku zabiegów medycyny estetycznej pobudza tkanki do regeneracji. Dzięki temu nasza skóra staje się bardziej elastyczna, wygładzona. Poprawia się również jej ukrwienie, napięcie oraz gęstość. Zaletą zabiegów jest również to, że pacjent może opuścić gabinet zaraz po jego wykonaniu.

Osocze bogatopłytkowe ma wiele zalet, dlatego jest ono uwielbiane zarówno przez lekarzy jak i przez pacjentów, tym bardziej, że powstaje ono z własnej krwi pacjenta. Poza tym osocze wykorzystywane jest również w leczeniu łysienia, z którym panowie nawet w młodym wieku mają problem.