Jak oszczędzić na budowie – własne zacieraczki do tynku

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Jak oszczędzić na budowie – własne zacieraczki do tynku

do tynku

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego czasami sami nie wiemy jakie nowe i bolesne doświadczenia nas czekają. Czasem jesteśmy zdziwieni indolencją i nieudolnością ekip budowlanych, częściej zdruzgotani koszmarnymi cenami i uciekającymi z portfela pieniędzmi w tempie ekspresowym.

Zacieraczki do tynków

 

do tynkuCo zrobić żeby budowa domu nie była tak straszliwie droga, a bliskie spotkanie z ekipami budowlanymi nie wprowadzało w depresję? Jest na to kilka sprawdzonych sposób, warto się zastanowić na długo przed rozpoczęciem budowy domu. Po pierwsze szukamy ekip z polecenia, najlepiej też mieć możliwość obejrzenia wcześniejszych realizacji, porozmawiania z właścicielami domów i użytkownikami. To da nam obraz tego, co potrafią nasi budowlańcy.
Po drugie sprzęt. Zwykle ekipy budowlane mają raczej drobne narzędzia, ewentualnie betoniarkę, czasem zacieraczki do tynków. Niektóre sprzęty będzie trzeba kupić, inne, tak jak na przykład agregaty tynkarskie można spokojnie wypożyczyć w jednej z wielu wypożyczalni sprzętu budowlanego. Wypożyczajmy sprzęt firm znanych i cenionych na rynku, takich jak Brinkmann czy na przykład agregaty natryskowe znanej firmy Putzmeister. Z całą pewnością będzie to większa szansa na powodzenie naszej budowy, sprzęt nie zepsuje się ani nie przestanie działać po kilku razach, tak jak się to często dzieje ze sprzętem nieznanych firmy.
Poza tym kupujmy w internecie, na aukcjach internetowych czy też na promocjach w hurtowniach. Obecnie można w sieci kupić w w zasadzie każdy sprzęt budowlany od drobnych narzędzi, aż po części do silników do maszyn różnego rodzaju, więc można zawsze znaleźć coś dla siebie. W ogóle dobrze jest także zainteresować się także promocjami lub zniżkami w kwestii zakupu materiałów, potrzebnych do budowy.

Beton, bloczki betonowe, stropy, stolarka, dachówki, słowem wszystko co niezbędne, można kupić taniej i to bardzo dobrej jakości. Z tym, że oczywiście trzeba na to poświęcić parę chwil, przejechać do paru hurtowni budowlanych, posiedzieć w internecie. Jednak zyski z takiej operacji mogą być niezwykle wysokie, możemy zaoszczędzić sporo, o satysfakcji nie wspominając.