Jak wybrać materac do łoża małżeńskiego?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Jak wybrać materac do łoża małżeńskiego?

 

Zakup materaca generalnie nie należy do łatwych i szybkich wyborów. Jednak w momencie, gdy przychodzi nam wybrać jeden materac dla dwóch osób, np. do łoża małżeńskiego, wtedy zaczyna się prawdziwe wyzwanie. Pod uwagę musimy wziąć bowiem preferencje nie jednej, ale dwóch osób.

Materac piankowy czy sprężynowy?

materace piankowe 140x200Obecnie, jeśli chodzi o wybór materaca dla dwóch osób, możemy decydować pomiędzy najlepszymi materacami piankowymi a materacem sprężynowym kieszeniowym. Wszystkie te materace zapewnią nam wygodny, niezakłócany ruchem drugiej osoby, sen, dzięki któremu będziemy mogli zregenerować nasze siły i przygotować się na właściwe funkcjonowanie w ciągu dnia. Producenci materacy coraz częściej decydują się również na wytwarzanie materacy podwójnych o dwóch strefach. Jedna połowa jest więc bardziej miękka i daje lepsze wsparcie dla bioder, druga zaś jest nieco twardsza z lepszym wsparciem ramion. Materac ten może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób, które sądzą, że ich preferencje w kwestii snu są nie do pogodzenia. Kiedy już zdecydujemy się na konkretny rodzaj materaca, kolejną istotną kwestią będzie jego rozmiar. W tym miejscu należy zastanowić się, jak dużo przestrzeni każde z nas potrzebuje, by wygodnie się wyspać. Przyjmuje się, że do komfortowego snu człowiek potrzebuje minimum 70 centymetrów szerokości, więc interesujące mogą się okazać, np. materace piankowe 140×200 centymetrów. Poza tego typu rozmiarem, dostępne są również rozmiary 160×200, 180×200 i 200×200.

Wybór małżeńskiego łoża i odpowiedniego materaca do niego, często związany jest z wieloma kompromisami i długimi debatami. Producenci materaców robią wszystko, by możliwie uprościć etap podejmowania decyzji i sprawić, że obie połówki będą mogły cieszyć się tym zakupem przez lata.