Jakie szkło do kuchni?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Jakie szkło do kuchni?

szkło w kuchni

Jeżeli znudziło się już wszystkim oglądanie płytek w kuchni nadszedł czas na szkło w kuchni. Szkło w kuchni jest elementem funkcjonalnym i robiącym wrażenie. Gładka tafla szkła jest idealnym rozwiązaniem do małej kuchni, gdyż powiększa przestrzeń wizualnie. Szkło w kuchni jest także bardzo dekoracyjne. Użycie szkła w kuchni ma szereg zalet takich jak łatwość w utrzymaniu czystości, szkło jest modne, dekoracyjne i ponadto praktyczne.

szkło w kuchniSzkło w kuchni daje wrażenie lekkości i efektu. Dodatkowo szkło jest hartowane, a więc panele szklane mogą być stosowane przy płytach grzewczych czy gazowych. Wadą może być fakt, że trzeba pamiętać o uszczelnieniu przestrzeni między szkłem a ścianą, by uniknąć trudnego do usunięcia zabrudzenia i kurzu. W przypadku szkła bezbarwnego ukaże ono fakturę ściany za nim, natomiast szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem, możliwe jest też szkło z nadrukiem sitodrukowym, które spełni funkcję obrazu.
Szkło do kuchni zamawia się na wymiar pamiętając jednocześnie o miejscach na gniazdka. Najczęściej wybierane szkło to szkło lakierowane na kolorowo szklane tafle ze względu na trwałość i efekt oraz odporność na zadrapania, zabrudzenia. Montaż szkła w kuchni także nie sprawia problemu, gdyż można wybrać jedną z dostępnych metod w postaci gotowego zestawu, do którego oprócz szklanych paneli wchodzą listwy montażowe(górna i dolna) oraz klipsy montażowe. Dolna szyna przyklejana jest klejem montażowym do blatu, a górna mocowana na klipsach montażowych przywierconych do ściany kołkami. W tak przygotowane szyny wystarczy wsunąć szkło. Innym sposobem montażu jest sposób na śruby lub dystanse, ale w tym przypadku już przy zamówieniu należy zlecić wykonanie odpowiedniej liczby otworów pasujących do wymiarów elementów montażowych.

W takim wypadku lepiej wybrać szkło bezpieczne lub zbrojone, gdyż ze względu na dystanse dość mocno odsunięte od ściany szkło łatwiej stłuc, ale można pod nią zainstalować oświetlenie. Ostatnią metodą montażu jest montaż na klej. Używa się specjalnych bezbarwnych klejów i jakiekolwiek elementy mocowania są niewidoczne.