Jakość wykonania fotelika Recaro

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Jakość wykonania fotelika Recaro

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, małe dzieci należy przewozić w specjalnych fotelikach samochodowych, które się montuje na przednim, lub tylnym siedzeniu. Fotelik jest w stanie uratować dziecku życie w razie wypadku, dlatego nie można bagatelizować tego obowiązku.

Gdzie kupić foteliki Recaro?

fotelik recaro - cenyJeżeli dziecko nie potrafi samodzielnie siedzieć, to podróż w samochodzie powinna się odbywać w foteliku w pozycji półleżącej, gdyż nie można obciążać delikatnych kości dziecka wymuszoną pozycją. Starsze dzieci mogą być wożone w pozycji siedzącej, jedynie rozmiar fotelika musi być dopasowany do ich kształtu. Jeżeli chcemy kupić klasyczny fotelik Recaro – ceny jego będą nieco zróżnicowane w zależności od miejsca w jakim go zakupimy. Najtaniej jest w sklepie internetowym, a w puntach stacjonarnych dostaniemy go o około dziesięć, piętnaście procent drożej. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na zakupie, to można się pokusić o zakup używanego fotelika od innych rodziców, których pociechy już wyrosły z fotelika. Jednak należy go dokładnie obejrzeć i sprawdzić przed finalizacją transakcji, gdyż uszkodzony może nie spełniać swojej roli. Bezpieczeństwo dziecka zależy od jakości wykonania fotelika, dlatego dobrze, aby sprzęt spełniał wymogi unijne i posiadał niezbędne certyfikaty. Fotelik firmy Recaro jest wykonany z lekkiego i wytrzymałego materiału, który jest odporny na uszkodzenia. Dodatkowo został on wzmocniony po bokach, aby lepiej chronić malucha w trakcie ewentualnego uderzenia w bok pojazdu.

Foteliki możemy także wypożyczyć jeżeli nie planujemy często wozić naszej pociechy w samochodzie. Każdy model firmy Recaro posiada uniwersalne zapięcia, które pasują do każdego samochodu. Możemy go także nałożyć na stelaż wózka, ponieważ w zestawie posiada specjalne nakładki umożliwiające montaż.