Kiedy wykonać podsypkę na szambo betonowe?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Kiedy wykonać podsypkę na szambo betonowe?

Zaraz po wykonaniu wykopu na szambo, powinniśmy również wyrównać teren i wykonać odpowiednią podsypkę. Najczęściej podsypkę wykonujemy z piasku o grubości 10 cm, która będzie zapewniała dobre ułożenie zbiornika na szambo. W sytuacji, kiedy nad zbiornikiem postawimy parking albo garaż to musimy wykonać podsypkę, która będzie wymieszana z cementem.

Kiedy stosować wzmocnioną płytę wierzchnią do szamba?

jednokomorowe szamba betonowe z atestemZawsze, gdy decydujemy się na jednokomorowe szamba betonowe z atestem, to powinniśmy również zastosować specjalną płytę wzmocnioną. Jest ona szczególnie ważna, gdy będziemy nad szambem budować garaż albo parking, albo wykonamy wjazd na posesję. W przypadku gdy nasyp na ziemi w zbiorniku będzie większy niż 70 cm, to również musimy zastosować odpowiednią wzmocnioną płytę. Kiedy stosujemy szamba dwukomorowe, a kiedy jednokomorowe? Najczęściej szambo jednokomorowe wybieramy do małych działek, gdzie będzie niewielka powierzchnia użytkowa i będziemy produkować tam niewielką ilość odpadów. Szamba dwukomorowe należy zastosować w przypadku dużych działek, a także działalności gospodarczych. Kiedy zrobić wykop pod szambo betonowe? Nigdy nie powinniśmy dokonywać się wykopu na szambo wcześniej niż w dniu instalowania zbiornika na szambo. Najlepiej jest zrobić jak wykop godzinę przed transportem szamba. Będziemy mieli wtedy pewności, że na dnie wykopu nie zbierze się żadna woda i obsunięcie się ścian zostanie zminimalizowane.

Musimy również dobrze zastanowić się, jaki jest rodzaj gruntu oraz głębokości wód gruntowych w miejscu, gdzie chcemy zainstalować szambo betonowe. W niektórych przypadkach będziemy mogli zamontować tylko zbiorniki jednokomorowe, a w niektórych sytuacjach dowolny zbiornik nawet 3-komorowy. Oczywiście im więcej komór ma szambo, to tym więcej będziemy musieli za nie zapłacić.