Kursy nurkowania

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Kursy nurkowania

nurek

Warszawa to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Co roku miasta te ściągają tysiące turystów, decydujących się na wypoczynek nad pięknym polskim morzem. Atrakcji nie brakuje, jednak na miłośników prawdziwych przygód oraz mocnych wrażeń czeka coś szczególnego. Większość z nas marzyła kiedyś o tym, by nurkować na dużych głębokościach.

nurekCzy wiesz, że teraz to marzenie możesz mieć na wyciągnięcie ręki? Wystarczy znaleźć nad morzem centrum nurkowe. Do takiego miejsca może przyjść każdy. Centrum nurkowe to miejsce dla całkowitych nowicjuszy, oraz doświadczonych nurków. Wykwalifikowana kadra wspólnie z Tobą ustali jak będzie wyglądać Twoja dalsza kariera nurka. Jeśli nurkowanie nie skończy się na wakacjach, warto w takim wypadku pomyśleć o odpowiednim przeszkoleniu. Dużym powodzeniem cieszą się specjalne kursy PADI. Co to takiego? PADI to Stowarzyszenie Instruktorów Nurkowania, które wprowadziło łatwy i bezpieczny system szkolenia o wysokich standardach. Ponad 70 procent certyfikatów nurkowych na świecie to certyfikaty PADI. Kursy PADI to jeden materiał szkoleniowy na całym świecie, dzięki czemu panują jedne, ogólnie obowiązujące zasady, a naukę możemy kontynuować w każdym miejscu na świecie. Do wyboru są kursy typu Open Water Diver, czyli dla chcących rozpocząć nurkowanie, Divemaster – kurs dla zaawansowanych nurków, czy Rescue Diver, gdzie pogłębiamy wiedzę na temat bezpieczeństwa nurkowania. Warto zwrócić uwagę, czy dane centrum nurkowe posiada serwis nurkowy. Zajmuje się on nie tylko naprawą sprzętu, ale także oczyszczaniem, regeneracją.

Bardzo ważną czynnością, którą powinien zajmować się serwis nurkowy jest czyszczenie butli nurkowych. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ butle mogą rdzewieć przez przyspieszony proces utleniania lub przedostanie się wody do wnętrza butli, co w efekcie doprowadzi do trwałego uszkodzenia butli. Czyszczenie butli nurkowych zapobiega takim sytuacjom, dzięki czemu butla,z której oddychamy posiada znów odpowiednią jakość oraz czystość.