Ładowarka do prac w trudnym terenie

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Ładowarka do prac w trudnym terenie

Decyzja o rozbudowie grodu do poziomu dużego skansenu historycznego była dość nagła, i niekoniecznie byliśmy do takiej pracy przygotowani. Jednak mieliśmy już jakiś poziom doświadczenia po budowie samego grodu, więc zdawaliśmy sobie sprawę, ile pracy jeszcze nas czeka, nim zrealizujemy cały projekt i skończymy budowę.

Mocna ładowarka czołowa do prac ziemnych

ładowarki czołoweOkazało się jednak, że największym problemem będzie samo przygotowanie przyległego terenu pod budowę. Ręczna praca nie wchodziła w grę, bo teren był zwyczajnie za duży jak na kilkunastu członków drużyny, dlatego też postanowiliśmy tym razem iść na sposób i zaangażować firmę budowlaną do wykonania większości prac ziemnych. Same prace były jednak bardzo problematyczne, bo teren wokół grodu był nierówny, i w wielu miejscach gliniasty, co uniemożliwiało użycie miniładowarek, które nie miały wystarczającej mocy do pracy w tak trudnym terenie. Firma zaangażowała więc do większości prac dwie mocne ładowarki czołowe, o ogromnej mocy silnika, mogące z łatwością poruszać się po najtrudniejszym terenie i wykonywać najcięższe prace bez trudu. Przydawały się one niemal do wszystkiego, od wyrównywania terenu po rozkopywania gruntu pod fundamenty budynków. Także usuwanie rozkopanej ziemi i ładowanie odpadu do transportu nie przysparzało problemów. Nawet glina czy kamieniste podłoże nie było żadną przeszkodą dla tych maszyn, podobnie jak początkowo nierówny teren na którym musiały pracować.

Miały one wystarczająco dużą moc by poruszać się nawet po błotnistym czy podmokłym terenie bez obaw o zakopanie. Z pomocą ledwie dwóch takich maszyn, udało nam się zakończyć początkowe prace ledwie w dwa tygodnie, podczas gdy prace ręczne mogłyby ciągnąć się w nieskończoność, z niekoniecznie satysfakcjonującym efektem.