Maszyny, urządzenia – czyli co słychać na budowie?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Maszyny, urządzenia – czyli co słychać na budowie?

maszyny, urządzenia

Jak wygląda praca na budowie wiedzą nawet małe dzieci. Jest to praca szalenie niebezpieczna oraz bardzo odpowiedzialna. Budowlańcy mają styczność z wieloma maszynami na które jest potrzebny szereg zezwoleń i uprawnień.

Maszyny, urządzenia i pojazdy znajdziemy na każdej budowie

 

Na przykład koparki jak i dźwigu nie może prowadzić szeregowy pracownik, musi to robić osoba, która ma specjalne zezwolenia, ponieważ obsługa takich maszyn jest szalenie ciężka i może być niebezpieczna dla osób postronnych.

maszyny, urządzeniaTak samo jest z dźwigiem i jego obsługą. Generalnie maszyny, urządzenia i pojazdy budowlane są takimi zabawkami dla dorosłych mężczyzn. Oczywiście nie możemy zapominać o szeregowych pracownikach bez których żadna budowa nie miała by prawa bytu. Mam na myśli tutaj wszystkie osoby, które są operatorem łopaty lub kierowcą taczki lub zajmują się zajęcie, jakim jest spawanie konstrukcji stalowych małopolska. Tak samo ważne są osoby, które kładą kostkę brukową lub mieszają beton w betoniarce. Bez nich nie powstała by żadna budowa. Budowa jest organizmem podpiętym pod małe ośrodki, jeśli któryś ośrodek nawali, to cała budowa się rozleci. Dlatego wśród pracowników warto rozszerzać szacunek i wzajemne zaufanie między nimi. Bo nie ma nic gorszego niż brak zaufania do kolegi z pracy 20 parę metrów nad ziemią. Na budowie tak jak i w każdym innym miejscu pracy jedną z ważniejszych rzeczy jest atmosfera, pamiętajmy o tym.