Materac ortopedyczny a jakość snu

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Materac ortopedyczny a jakość snu

W listopadzie zeszłego roku okazało się, że mam problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Problem zaczął się banalnie – od bólu ręki. Jednak po dłuższym jego trwaniu okazało się, że nie jest to zwykły ból, który sam minie.

Dla kogo jest odpowiedni materac ortopedyczny?

materac ortopedyczny 180x200Gdy dowiedziałam się, że mam zwyrodnienie kręgosłupa natychmiast zainwestowałam w materac ortopedyczny 180×200 cm. Wymiar taki a nie inny, ponieważ stelaż łóżka mam do niego pasujący. Natomiast dlaczego akurat materac ortopedyczny? Ponieważ tego typu materace idealnie dopasowują się do ciała sprawiając, że ciało się relaksuje podczas snu i jednocześnie w pełni odpoczywa. Po przebudzeniu rano nie czuć napięcia mięśni ani innych dolegliwości. Nie twierdzę, że jest to jedyny sposób na uśmierzenie bólu, ale z pewnością jest to idealny sposób wspierający pracę nad zdrowym kręgosłupem. Jest bardzo wygodny a przy zakupie można dobrać odpowiednią dla siebie twardość. Najważniejszą dla mnie cechą jest to, że idealnie wspierają mój kręgosłup bez względu na to w jakiej pozycji śpię. Do wyboru jest wiele materacy, między innymi z pianką termoaktywną, sprężynowe, kieszeniowe i wiele innych. Warto zasięgnąć porady specjalisty czy fachowca, aby móc dopasować odpowiedni dla siebie.  Kupując materac ortopedyczny 180×200 automatycznie zmusiłam mojego Partnera, aby również na nim spał. Muszę przyznać, że odkąd śpi na materacu ortopedycznym 180×200 jest bardziej wypoczęty i lepiej wyspany. W każdym razie nie narzeka. Cieszy to zarówno mnie jak i jego. Mnie, ponieważ śpię na materacu jaki sama chciałam i wybrałam a jego, bo śpi dobrze.

W związku z powyższym polecam takie materace osobom zarówno z uszkodzonym kręgosłupem, jak i osobom, które takowych problemów jeszcze nie odczuwają. Jest on świetnym rozwiązaniem profilaktycznym i zapobiegawczym.