Metoda małych kroczków, przy zakupie tv

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Metoda małych kroczków, przy zakupie tv

uchwyt do telewizora

Już dzień po odebraniu świadectwa dojrzałości zacząłem pracę nad rozkręceniem własnego, niezależnego biznesu. Miałem konkretny plan na przyszłość. Zależało mi na byciu swoim własnym szefem, utrzymaniu przestrzeni życiowej, a także na poświęceniu się swojej pasji – fotografii. Myślałem o karierze fotografa, ale zdecydowałem, że nie chcę łączyć pracy z zamiłowaniem. Chciałem, żeby robienie zdjęć było moim hobby.

uchwyt do telewizoraMimo to, zależało mi na pracy, która się z tym wiąże – stąd mój pomysł na biznes. Marzyło mi się otworzenie firmy handlującej sprzętem fotograficznym. Myślę o szerokim asortymencie: od profesjonalnych aparatów i obiektywów po eleganckie pokrowce i torby fotograficzne. Miałem pewne oszczędności, jednak było to za mało. Nie było wyjścia, trzeba było wziąć się za jakąś inną pracę, dzięki której będę mógł szybko zarobić brakującą sumę.
Mógłbym oczywiście pożyczyć pieniądze, ale wolałem być w pełni samodzielny. To chyba oznaka dojrzałości, prawda? Zacząłem od przejrzenia kilku stron internetowych z ofertami pracy. Znalazłem kilka propozycji. Można podzielić je na dwie grupy: ciekawe i dobrze płatne. Wolałbym wziąć oczywiście ciekawe, ale musiałem pamiętać o priorytetach – szukałem pracy, dzięki której szybko się wzbogacę. Oczywiście nie udało mi się znaleźć oferty, która łączyłaby te dwie cechy. Nie można mieć wszystkiego. Znalazłem trzy najkorzystniejsze propozycje i wysłałem zgłoszenia.
Dwie firmy odpowiedziały w tym samym tygodniu. Jedną z nich była ta, która oferowała najlepszą stawkę. Skontaktowałem się z działem kadr bez wahania i przyjąłem propozycję. Moim zadaniem było stworzenie tekstów reklamowych dla produktów firmy wytwarzającej sprzęt RTV: telewizory, wieże stereo, odtwarzacze DVD i BluRay, uchwyty do telewizora, nawet baterie AAA. Czym prędzej wziąłem się do pracy.

Nie był to szczyt moich marzeń, ale zadanie było dość łatwe do wykonania głównie ze względu na fakt, że byłem panem swojego czasu. Możliwość samodzielnego rozplanowania organizacji pracy to fantastyczna sprawa. Szybko uzbierałem potrzebną sumę, wywiązałem się z umowy i podjąłem się kolejnego kroku na drodze zakładania własnego biznesu.