Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Alkoholicy to osoby, które raczej nie decydują się na leczenie odwykowe. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Ich mechanizm wypierania i odsuwania, negatywnych opinii o sobie, jest doprowadzony do perfekcji. Zaprzeczanie to jednak jedna z niewielu rzeczy, jakie im wychodzą. Cała reszta sypie się jak domek z kart.

Gdzie w Szczecinie leczyć alkoholizm?

leczenie alkoholizmu - SzczecinUzależnienie od alkoholu to choroba niezwykle podstępna i wyniszczająca. Nieodwracalnym zmianom ulega wiele narządów wewnętrznych, w tym nasz mózg. Jednak kłopotliwe są zazwyczaj zachowania, jakie mają miejsce u alkoholika. Najczęściej jest to agresja, przez co niejednokrotnie cierpią całe rodziny. Przemoc psychiczna i fizyczna to zresztą najczęstsze powody, z jakich zakłada się Niebieskie Karty. W Szczecinie mamy ośrodki terapeutyczne, w których leczą się osoby uzależnione z całego województwa. Zatem jeżeli interesuje nas leczenie alkoholizmu – Szczecin jest miastem, w którym spotkamy się zarówno z prywatnymi, jak i państwowymi placówkami. Terapie jednak nigdy nie dają gwarancji sukcesu. Dlaczego? Bo najważniejsza zawsze jest silna wola pacjenta i jego prawdziwa chęć do zmiany swojego życia na lepsze. Dobry psycholog potrafi dotrzeć do większości chorych i uświadomić im ich złe postępowanie, ale już kwestią ich wyboru i stosowania się do medycznych zaleceń, jest końcowy efekt. Psychoterapia jest również świetnym sposobem, gdyż jest trochę bardziej dogłębna i pozwala na możliwość „wygadania się”, co często ułatwia otworzenie się pacjentowi i ujawnienie swoich skrywanych emocji, oczekiwań, czy być może lęków. Leczenie uzależnionych od alkoholu jest ciężkim zadaniem, ale na pewno możliwym i koniecznym.

Alkohol to jedna z największych trucizn, jaką wymyślił człowiek. Tak powiedział kiedyś, ktoś znany i chyba zbyt się nie pomylił lub dlatego ukuł tą tezę, by uwydatnić problem tego, jak uzależnienie potrafi zniszczyć człowieka. Każdego, bez wyjątku.