Na czym polega leczenie chorób dziąseł?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Na czym polega leczenie chorób dziąseł?

Najczęstszą chorobą dziąseł, jest paradontoza, objawiająca się zwykle zaczerwienieniem dziąseł, ich nadwrażliwością, krwawieniem podczas szczotkowania a także zapaleniem dziąseł spowodowanym przez drobnoustroje. Nieleczona paradontoza może doprowadzić do utraty zębów.

Leczenie chorób dziąseł – paradontoza

rekomendowane leczenie chorób dziąseł we WrocławiuPierwszym etapem leczenia paradontozy jest usunięcie kamienia nazębnego z powierzchni zębów, gdyż jest on największym siedliskiem bakterii. Taki zabieg pozwala na powrót dziąseł na ich pierwotne miejsce. W następnym etapie chirurgicznie likwiduje bądź oczyszcza się z kamienia i spłyca kieszonki dziąsłowe. Poza tym w dziąsła wstrzykuje się leki, mające na celu obkurczenie tkanek oraz zmniejszenie krwawienia podczas szczotkowania. Zaś rekomendowane leczenie chorób dziąseł we Wrocławiu w profesjonalnych klinikach dokonuje się za pomocą laserów. W pierwszej części stosuje się laser biostymulacyjny, przyspieszający regenerację kości i zapobiegający rozchwianiu się zębów. Natomiast drugi laser tzw. „twardy” stosuje się by odparować zniszczone tkanki dziąseł oraz by oczyścić kieszonki dziąsłowe z kamienia. Dzięki temu, zdrowy, rozwijający się nabłonek, może wyrastać na czystej i sterylnej powierzchni W bardzo zaawansowanym stadium choroby, paradontozę należy leczyć operacyjnie. W miejscach zniszczenia kości, wprowadza się preparat, którego zadaniem jest pobudzenie kości do odnowy, jej odbudowa trwa około pół roku.

Pamiętajmy, że odpowiednio szybko rozpoczęte leczenie chorób dziąseł, pozwala na jak najdłuższe cieszenie się niekrępującym uśmiechem. Rozpoczęcie leczenia w porę, zahamuje postępowanie zapalenia ozębnej, a co za tym idzie proces niszczenia włókien i kości będących podporą dla zębów, zaś odsłaniające się dziąsła odkrywają korzenie zębów w wyniku czego zęby są słabsze i zaczynają się ruszać.