Nowe rozwiązania – leasing pracowniczy dla firm

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Nowe rozwiązania – leasing pracowniczy dla firm

Spośród wielu nowych wynalazków, jakie w ostatnim czasie pojawiały się w świecie biznesu przynajmniej kilka jest wartych tego, by poświęcić im nieco więcej czasu. Gdybym sam prowadził firmę na pewno zauważyłbym, jak przydatne są nowe rozwiązania, które dopiero teraz są wprowadzane.

Przeglądałem ostatnio oferty leasingu pracowniczego dla firm

leasing pracowniczy dla firmDotyczyło to głównie kilku branż, w których najczęściej zdarzały się sytuacje, w których nagle zaczynało brakować ludzi. W tych sytuacjach pracodawcy zwracali się z prośbami do firm, które posiadały pracowników, których można było wynająć tylko na określony czas. Jedną z takich profesji było kelnerstwo. Pamiętam sam, że gdy pracowałem na poprzednim stanowisku w hotelu leasing pracowniczy dla firm kwitł świetnie w tym właśnie aspekcie. Hotel zatrudniał tylko tylu kelnerów, ilu potrzebował na co dzień. W sytuacjach, gdy były organizowane jakieś większe bankiety, trzeba było szukać dodatkowych pracowników z innych firm. Często zdarzało się tak, że danego dnia więcej kelnerów było wynajętych w formie leasingu pracowniczego, niż zatrudnionych na stałe. Niosło to za sobą wiele korzyści zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników, którzy chcieli sobie dorobić w dodatkowej pracy. Często było też tak, że pracodawca, który miałby na stałe utrzymywać dużą liczbę pracowników w swoim zakładzie pracy mógłby zbankrutować, podczas gdy wypożyczając pracowników z leasingu na poszczególne dni mógł spokojnie prowadzić swoją działalność. Biznes ten ułatwiał życie bardzo dużej liczbie osób.

Gdybym sam prowadził firmę, na pewno korzystałbym z usług tego rodzaju. Nie trzeba przecież prowadzić restauracji ani hotelu by potrzebować czasem dodatkowych rąk do pracy. Przy każdej inwentaryzacji w marketach i magazynach zawsze potrzebni są dodatkowi pracownicy.