Nowoczesne domy parterowe

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Nowoczesne domy parterowe

dom

Duża działka stwarza duże możliwości dla architektów. Można na niej postawić domy w dowolnym kształcie i wielkości, wille, domy piętrowe, czy nowoczesne domy parterowe.

Nowoczesne domy parterowe sa modne.

domCo tylko zechcemy zmieści się na podwórku. Problem pojawia się, kiedy nasza działka jest mała, wąska lub w nieregularnym kształcie np. trapezu (zwężana z jednego końca). Wtedy mamy ograniczony wybór jeśli chodzi o projekty domów. Nie wybieramy tego, jaki chcemy, tylko ten, który można postawić na naszej działce. Z drugiej strony nowoczesne domy na wąską działkę są bardzo atrakcyjnie. Już nie musimy dopasowywać swojego domu, do wymiarów działki, co często przynosiło komiczne efekty. Rozciąganie bryły nigdy nie jest dobrym pomysłem. Poszerzenie lub skrócenie domu o metr czy dwa znacząco nie zmieni jego wyglądu, ale jeśli chodzi o zmianę dotyczącą nawet pięciu metrów to pojawia się problem. Trzeba wtedy zmieniać wymiary wszystkich ścian i dachu, ponieważ w przeciwnym razie konstrukcja będzie niestabilna, a nasz projekt budowlany dom jednorodzinny będzie nadawał się do kosza. Jakie mamy możliwości jeśli jesteśmy posiadaczami wąskiej działki? Przede wszystkim powinniśmy patrzeć na domy piętrowe. Domy parterowe są dobre na duże działki, ponieważ wszystkie pomieszczenia muszą być na jednym poziomie. Ewentualnie możemy mieć dom z poddaszem użytkowym, ale jeśli mamy duże skosy, to możemy tam co najwyżej urządzić graciarnię, spiżarkę, czy składzik. Domy piętrowe sprawiają, że mamy dużo więcej pomieszczeń i miejsca. Dzięki temu nie musimy upychać swoich rzeczy w kilku pokojach. Jednorodzinne domy piętrowe z dachem skośnym wyglądają mało estetycznie. Bardziej jak mały pensjonat, czy blok mieszkalny. Lepsze są nowoczesne domy parterowe, które nie zabierają nam przestrzeni na wyższych piętrach. Takie domy często wykorzystują szkło, jako element budowy. Duże drzwi tarasowe i balkonowe są bardzo częste w projektach budowlanych.

Taras znajdujący się na dachu garażu, użycie okładziny drewnianej zamiast części tynku, czy geometryczne bryły, które składają się na jeden budynek domu również często pojawiają się w wizjach architektów. Nowoczesne domy parterowe wyglądają nawet bardziej luksusowo i stylowo, niż te z dachem skośnym, więc warto rozważyć postawienie ich na wąskiej działce.

Więcej informacji na stronie: https://wytworniapp.com/