Nowoczesne zbiorniki na deszczówkę

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Nowoczesne zbiorniki na deszczówkę

Na dzień dzisiejszy każdy z nas poszukuje sprawdzonych sposobów na zmniejszenie wydatków związanych z rachunkami jakie ponosimy przy utrzymaniu domu. Jednym z takich wydatków jest płacenie rachunków za wodę. Obecnie istnieją jednak sposoby aby skutecznie zmniejszyć ilość wody pobieranej z sieci wodociągowej. Jednym z takich sposobów jest stosowanie zbiorników, w których gromadzi się woda pochodząca z opadów deszczu.

Piękne zbiorniki na wody opadowe

zbiornik na wodę deszczowąJakiś czas temu w ofercie marketów budowlanych zaczęły pojawiać się zbiorniki na deszczówkę. Jak sama nazwa wskazuje zbiorniki te odpowiadają za gromadzenie wody pochodzącej z opadów deszczu a także topniejącego śniegu. Wodę tę możemy w różnoraki sposób wykorzystywać. Najczęstszym rozwiązaniem jest używanie jej do podlewania roślin rosnących w ogrodzie. Niemniej jednak od niedawna wiele osób inwestuje instalacje pozwalające na podłączenie zbiorników na deszczówkę do spłuczek w toaletach. Obecnie niemal każdy nowoczesny zbiornik na wodę deszczową posiada wbudowane filtry zajmujące się wstępnym oczyszczaniem wody. W związku z tym woda jaka trafia do spłuczek nie jest bardzo zabrudzona. Odwiedzając markety budowlane często możemy natknąć się na zbiorniki na deszczówkę w wersjach dekoracyjnych. Producenci takich zbiorników dokładają wszelkich starań aby ich produkty oprócz tego że mają spełniać swoje zadanie to dodatkowo pięknie prezentowały się w ogrodzie. 

Generalnie pojemniki na deszczówkę dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest zbiornik montowany pod powierzchnią ziemi a drugi to wersja naziemna. Najwięcej osób decyduje się jednak na drugą wersję z tego powodu że przy zbiornikach podziemnych trzeba się naprawdę sporo napracować podczas montażu oraz zdarzają się problemy w sytuacji gdy dojdzie do niedrożności.