Ocieplanie poddaszy pianką

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Ocieplanie poddaszy pianką

Przez ostatnie dziesięciolecia standardem było to, że do ocieplania domów stosowano styropian. Niektórzy wyłamywali się ze schematu i stosowali wełnę mineralną, która również świetnie się do ociepleń nadawała. Na dzień dzisiejszy do tego grona dołączył kolejny materiał, który do ocieplania nadaje się wprost idealnie. Mowa tu o materiale jakim jest pianka poliuretanowa.

Skuteczne metody ocieplania domów

izolacja piankąZ lekcji fizyki zapewne wielu z Państwa doskonale pamięta, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Nie jest to zjawisko, które powinno nas cieszyć bowiem jest to główny winowajca wyziębiania naszych domów. Jeśli stosujemy w naszych domach ogrzewanie konwekcyjne to powietrze wprawione jest w ruch i jeśli znajdzie ujście w okolicach stropu to w naszym domu temperatura nie będzie tak wysoka jak byśmy tego chcieli. Strop jest elementem, który koniecznie musimy bardzo dokładnie ocieplić. Na chwilę obecną w tym celu bardzo często stosowana jest izolacja pianką poliuretanową. Wgłębiając się w temat możecie Państwo spotkać się również z nazwą, która brzmi „pianka PUR”. Popularność takich izolacji natryskowych jest obecnie bardzo duża. Mnóstwo firm działających w naszym kraju zajmuje się wykonywaniem tego typu usług. Co ważne czas tworzenia takiej izolacji jest bardzo krótki w porównaniu z ocieplaniem styropianem. Pianka poliuretanowa w kontakcie z powietrzem zaczyna bardzo szybko pęcznieć oraz twardnieć.

Odpowiednio rozprowadzona pianka poliuretanowa stworzy bardzo skuteczną barierę termiczną. Na dzień dzisiejszy coraz częściej słyszy się o tym, że taka pianka używana jest nie tylko na stropach ale również na krokwiach czy ścianach. Dużo osób decyduje się na stosowanie izolacji natryskowych na ścianach w domach szkieletowych oraz tych wykonywanych z drewnianych bali.