Odpowiednia klatka dla królika

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Odpowiednia klatka dla królika

 

Jednym z często hodowanych zwierzątek domowych są króliki. Są to małe puchate stworzonka, które kojarzą się nam przede wszystkim z Wielkanocą. Nic bardziej mylnego! Te zwierzaki towarzyszą nam równie często, jak chomiki, świnki morskie, czy myszki. Są bardzo towarzyskie i za dobrą opiekę potrafią odwdzięczyć się z nawiązką.

Jak wybrać dobrą klatkę dla królika?

klatki dla królikówJeśli chodzi o sprawowanie dobrej opieki nad zwierzakiem domowym to pierwszą rzeczą, w jaką powinniśmy się wyposażyć jest klatka. Jeśli chodzi o duże klatki dla królików to na rynku dostępny jest naprawdę szeroki wybór nie tylko rozmiarów, ale także kolorów oraz materiałów, z których wykonany będzie teren życia naszego zwierzaka. Musimy sobie uświadomić, że króliki to nie chomiki i nie powinny posiadać klatki, która wyposażona będzie w dodatkowe piętno. Odpowiednia klatka dla królików powinna być klatką, która będzie nieco wyższa, niż przeciętna klatka, aby nasz podopieczny mógł bez przeszkód skakać, ale nie powinna pod żadnym pozorem posiadać dodatkowego piętra! Króliki w takiej klatce mogą tylko zrobić sobie krzywkę, ponieważ nie są dostosowane do skakania na wysokości. Istotny jest także gatunek królika, jakiego chcemy przygarnąć. Jeśli staliśmy się właścicielami odmiany karłowatej to istotny jest fakt, że klatka dla takich królików nie powinna być zbyt duża. Natomiast w przypadku większych odmian klatka, w jaką powinniśmy się wyposażyć powinna być już nieco większa.

Wybór odpowiedniej klatki dla zwierzaka, niezależnie od tego, czy to królik, czy świnka morska, czy też chomik, nie jest łatwy. Zanim staniemy się właścicielami zwierzaka powinniśmy wiedzieć, że najpierw należy dobrze poznać potrzeby naszego przyszłego podopiecznego, kupić mu wyprawkę, a dopiero na końcu zaprosić zwierzaka do naszego domu.