Oświetlenie mieszkania – led

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Oświetlenie mieszkania – led

lampka led

Każdy dom musi być dobrze oświetlony. Chodzi nie tylko o komfort życia, czy bezpieczeństwo, ale również zdrowie naszych oczu. Planując oświetlenie domu warto wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych aspektów. Wiele zależy od rodzaju pomieszczenia. Inaczej oświetlimy kuchnię, łazienkę, czy salon, a inaczej sypialnię. Sztuczne oświetlenie będzie też zależało od tego, ile naturalnego światła wpada przez okna.

Lampa led w domu, a taśma led na zewnątrz

 

lampka ledW kuchni, salonie, czy łazience trzeba zadbać o dwa rodzaje światła. Mocne, które w dzień i popołudniami przyświeci nam w razie konieczności, a także wyciszone na wieczór, czy w nocy, kiedy chcemy mieć dużo światła. Ważne jednak, żeby zadbać o zrównoważone światło, czyli przewidzieć się, że wieczorem nie zawsze potrzebujemy jasnych pomieszczeń lub też w nocy chcemy wyjść do łazienki, czy innego pokoju i wtedy ostre światło jest zbędne, a w zasadzie oślepiające. Dobrym tutaj rozwiązaniem są lampy led. Lampa led, daje bardzo przyjemne i ciepłe światło, może być bardzo mocne jak i punktowe, a oprócz tego jest bardzo ekonomiczna.
Warto, więc zadbać o przytłumione światło, które w nocy lekko oświeci dane pomieszczenia. Pamiętajmy też, że dom nie kończy się na pomieszczeniach, wewnątrz, ale jeśli posiadamy dom jednorodzinny ważne są również rzeczy na zewnątrz. Dobre oświetlenie podwórza to naprawdę idealne rozwiązanie. Przede wszystkim przydadzą się dobre oświetlenie led przy garażu, czy np. w okolicach miejscach do zabawy dla dzieci. Nawet po zmroku będzie można coś zrobić bez świecenia małą latarką.
Oczywiście takie oświetlenie nie dodaje uroku naszej posesji, dlatego przy bramie wjazdowej, w ogórku, czy na tarasie warto zamontować lampiony na baterię słoneczną. Ostatnio bardzo nowoczesny i modnym rozwiązaniem jest umieszczanie taśmy led na elewacji. Nie chodzi tutaj o żadną dekorację świąteczną, ale stałe taśmy led 230V pod dachem, które oświetlają elewacje.

Jest to dość interesujące rozwiązanie, ale to dodatkowe koszty, które generują większe opląty za prąd. W każdym domu przyda się jednak oświetlenie przy drzwiach. Najlepsze będzie takie, które ma wbudowaną fotokomórkę, żeby nie świeciło się bez potrzebny. Taką lampę można też umieścić przy garażu.