Poszukiwania żeli energetycznych

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Poszukiwania żeli energetycznych

żel energetyczny dla piłkarzy

Jestem zawodowym piłkarzem. W tym roku zawody ligowe zaczęły się w lipcu. Był to naprawdę gorący, upalny lipiec, dlatego bieganie podczas meczu przez dziewięćdziesiąt minut było bardzo wymagające. Musiałem zadbać o to, aby dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednie nawodnienie i składniki mineralne, które „uciekają” z organizmu wraz z potem.

Kupno profesjonalnych żeli energetycznych

żel energetyczny dla piłkarzyNa szczęście wraz z moim trenerem udało nam się znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Były to profesjonalne żele energetyczne dla piłkarzy. Taki żel dostarczał „zastrzyku” energii po dużym i intensywnym wysiłku. W jego składzie znajdowała się wysoka dawka cukrów prostych oraz maltodekstryny. Dzięki izotonicznej formule nie wymagał on dodawania wody. Wystarczyło otworzyć tubkę z żelem i wycisnąć ją prosto do ust. To było bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Takie żele energetyczne można kupić w wielu sklepach dla sportowców, a co ważniejsze są one dostępne w różnych smakach. Mnie osobiście najbardziej smakowały te owocowe, ale często kupowałem także żele czekoladowe i waniliowe. Mogłem sobie na to pozwolić, ponieważ są również tanie. Jeden żel kosztuje zaledwie kilka złotych. Są one bardzo smaczne, dlatego kupowałem je sobie po każdym treningu. Przydają się nie tylko latem, ale także i zimą. Zawsze wtedy, kiedy organizm jest narażony na duży wysiłek.

Mogą być one spożywane także przez osoby, które zajmują się sportem w sposób amatorski. Jednakże, dla profesjonalnych piłkarzy ważne będzie to, że taki środek wzmacniający organizm nie jest traktowany jako doping. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że tego typu żel nie powinien być stosowany jako zamiennik posiłku, a jedynie jako przekąska po intensywnym treningu zanim wrócimy do domu i będziemy mogli zjeść normalny posiłek.