Produkcja naturalnych pasz dla koni

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Produkcja naturalnych pasz dla koni

Koń ma najlepsze zdrowie wtedy, kiedy cały czas ma dostęp do naturalnego pożywienia. W okresie wiosennym, letnim oraz we wczesnej jesieni może to być trawa. W zimie najbardziej do tego celu nadaje się pasza, która pochodzi z naturalnych składników. Taka pasza jest zdrowa oraz dostarcza wszystkich elementów, nawet wtedy, kiedy koń ich nie potrzebuje. Robi się ich zapas, na przykład na trudniejsze dni.

Z czego robi się naturalną paszę?

naturalne pasze dla koniPasza dla koni pochodzi z naturalnych składników. Zazwyczaj są to mielone zboża oraz otręby ryżowe. Naturalne pasze dla koni mogą również być innego pochodzenia. Często dodaje się do nich składniki warzywne. Konie bardzo lubią marchewkę, buraki pastewne, a także rzepę. Poza tym do pasz nierzadko dodaje się różne owoce. Najpopularniejsze w tym przypadku są jabłka. Wszystko jest mielone, aby łatwo dało się przenosić w workach. Knie nie odczują różnicy, natomiast będą mogły najeść się czymś treściwym, pełnym witamin. Wszelkie owoce oraz warzywa przed mieleniem poddaje się suszeniu, aby nie doprowadzić do ich zgnicia. Takie dodatki sprawiają, że koń czuje się dużo lepiej. Ma więcej siły, a także jest w stanie lepiej przetrwać okres zimowy. W niektórych paszach znajdziemy nawet elementy drobno pociętego siana, które zazwyczaj jest podstawowym składnikiem końskiej diety. Jak widzisz, wszystkie elementy są w stu procentach naturalne i można na nich polegać.

Na pewno zależy Ci na tym, w jakim stanie jest Twój koń. Absolutnie nic w tym dziwnego. Składniki są wyłącznie naturalne. Przetwarzanie ich za pomocą suszenia jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki takiemu podejściu do tematu możesz bezproblemowo przechowywać paszę. Nie traci ona swoich wartości odżywczych oraz witamin. Wszystko, czego potrzebuje Twój koń kupisz w sklepie.