Profesjonalne usługi optyczne w Krakowie

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Profesjonalne usługi optyczne w Krakowie

Nie należy mylić optyka z okulistą. Okulista jest lekarzem medycyny ze specjalizacją z okulistyki. To okulista może wypisać receptę na okulary lub soczewki kontaktowe i skierować do optyka. Ale to nie oznacza, że tylko okulista może wykonać profesjonalne badanie wzroku.

Czym zajmuje się optyk – rodzaje usług optyka w Krakowie

optyk krakówCoraz częściej w salonach optycznych można wykonać takie badanie za kilkadziesiąt złotych lub nawet za darmo, jeśli dodatkowo kupi się okulary lub soczewki. Optyk posiada dokładnie taki sam sprzęt jak okulista w swoim gabinecie. Klient patrzy w urządzenie, które przypomina mikroskop. W oddali pojawia się jakiś obraz. W przypadku krótkowzroczności jest on najczęściej rozmyty. Optyk porusza urządzeniem w taki sposób, by klient widział obraz jak najlepiej. Jeśli widzi obraz idealnie, oznacza to, że optyk dobrał odpowiednie parametry okulistyczne, które wykorzysta w doborze szkieł kontaktowych lub okularów. Sporo osób bada wzrok właśnie u optyka, dlatego że nie musi czekać kilka miesięcy w kolejkach do gabinetu okulistycznego. Takie badanie nie trwa długo i od razu po nim można wybrać dla siebie odpowiednie okulary. Optyk doradza również w tym, jakie oprawki wybrać. Wyjaśni on, co to jest antyrefleks i dlaczego warto wybierać takie szkła do okularów. Wyjaśni też, czym różnią się szkła plastikowe od zwykłych szkieł w okularach. Taki optyk kraków pomoże wybrać nie tylko okulary korekcyjne, ale też przeciwsłoneczne i inne. Jest wiele salonów optycznych.

Te najbardziej znane mają w swojej ofercie wiele promocji, rabatów, ale też trzeba liczyć się z tym, że ceny w takich salonach i tak będą wysokie. Optyk ma w swojej ofercie zarówno okulary dla kobiet, ale również dla mężczyzn, dzieci, dla osób starszych – oprawki kolorowe, klasyczne, duże, cienkie, metalowe, plastikowe i inne.