Przemysłowe urządzenia pakujące

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Przemysłowe urządzenia pakujące

Zarówno do celów transportowych, jak i ze względów estetycznych, wszelkie towary przeznaczone do sprzedaży są pakowane. Różne są techniki i sposoby pakowania. Zróżnicowane są również materiały i urządzenia pakowe. Na skalę przemysłową, do pakowania wykorzystywane są różnego rodzaju folie.

Maszyny grzewcze do pakowania

przemysłowe tunele grzewczeW sprzedaży jest kilka różnych urządzeń do pakowania, a wśród nich standardowe przemysłowe tunele grzewcze. Taki tunel przeznaczony jest do obkurczania folii,  w której znajdują się zestawy towaru, przeznaczone do pakowania. Mogą to być butelki, słoiki, kartony itp. włożone w rękaw termokurczliwej folii. Zestaw w folii położony na taśmociągu wjeżdża do tunelu, gdzie pod wpływem wysokiej temperatury folia obkurcza się wokół zestawu. Przy wyjeździe z tunelu zestaw w folii jest chłodzony powietrzem, aby bez problemu można go zdjąć z taśmociągu. Tunel grzewczy posiada regulację prędkości taśmociągu oraz regulator temperatury wewnątrz tunelu.  Urządzenie funkcjonuje jako pojedyncze lub może być elementem ciągu technologicznego. Za pomocą tunelu grzewczego można pakować przedmioty każdej wielkości, gdyż  producent dostosuje wielkość tunelu do potrzeb klienta. Urządzenia te znakomicie sprawdzają się w przemyśle spożywczym, chemicznym i kosmetycznym do pakowania zbiorczego pojedynczych wyrobów. Taki tunel można ustawić w dowolnym miejscu i w razie potrzeby przestawiać, ponieważ urządzenie jest wyposażone w kółka.

Producentów tych urządzeń charakteryzuje elastyczność i dostosowują parametry swoich wyrobów do potrzeb klienta. Zatem nawet najmniejszy, rzemieślniczy zakład produkcyjny, w razie potrzeby, może zamówić tunel grzewczy do pakowania. Dzięki czemu, jego wyroby trafią na rynek w idealnym stanie, bo transport będzie bezpieczny.