Prześladowanie chrześcijan w Syrii – duży problem

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Prześladowanie chrześcijan w Syrii – duży problem

Niestety, nie wszędzie panuje tak duża tolerancja religijna jak w Polsce. Prawdę mówiąc, tutaj także zdarzają się szykany z powodu bycia człowiekiem wierzącym, ale nie przybierają one tak wielkich rozmiarów jak na przykład w Syrii. Tam jest to naprawdę duży problem.

Prześladowanie chrześcijan a pomoc

prześladowanie chrześcijan w SyriiSą kraje, w których osoby wierzące są zabijane za wiarę. Najbardziej prześladowanym wyznaniem są obecnie chrześcijanie. W wielu krajach świata muszą oni uciekać przed oprawcami. Żyją w ciągłym strachu, bo nie wiedzą, co ich może czekać. Mają też marne nadzieje na przyszłość. Muszą jednak przecież w jakiś sposób żyć i radzić sobie w tym przykrym świecie. Ciągle jednak spotykają ich nieprzyjemności. W łagodniejszej formie są to tylko słowne przejawy agresji. Jeśli jednak chodzi o prześladowanie chrześcijan w Syrii, to zdecydowanie przybierają one bardziej dramatyczną formę. Ludzie boją się o swoje życie. Potrzeba wolontariuszy, aby choć trochę móc poprawić ich życie. Wiadomo jednak, że przebywanie w kraju, w którym za sam fakt, że wierzy się w Chrystusa, może człowieka spotkać tragiczny los, wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nie każdy jest zdolny do podjęcia decyzji o tym, aby dobrowolnie tam jechać i pomóc stworzyć bezpieczną przestrzeń dla ludzi prześladowanych. Nie jest to zresztą łatwe. Problem nie zniknie z dnia na dzień i prawdopodobnie będzie trwał przez długi czas. Najgorsze jest to, że chrześcijanie prześladowani są w naprawdę wielu lokalizacjach. Nie jest to też sprawa nowa. By pomóc ludziom prześladowanym, trzeba zgromadzić wiele środków i ludzi.

Trzeba też o tym głośno mówić, a media niestety nie za wiele uwagi poświęcają prześladowaniom. Robią to więc alternatywne stacje i strony internetowe. Świat powinien wiedzieć, że dzieją się takie rzeczy, bo tylko wtedy można coś przedsięwziąć.