Regały wspornikowe – podstawa w magazynie

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Regały wspornikowe – podstawa w magazynie

regały wspornikowe

 W wielu magazynach „wystrój wnętrz” jest praktycznie taki sam. Jest to spowodowane tym, że regały magazynowe nie mają wyglądać. One mają jak najlepiej służyć i spełniać swoje przeznaczenie. I nie ważne czy są to regały paletowe, stoły warsztatowe czy regały wspornikowe. Każdy z tych elementów ma jak najlepiej służyć.

Regały wspornikowe

 

regały wspornikoweW tym tekście skupimy się na regałach wspornikowych. Regały wspornikowe, czyli regały przeznaczone na składowanie materiałów ponad gabarytowych jak i dłużycowych takich jak: rury, płyty, pręty, profile. Regały te zbudowane są z pionowych słupów nośnych i zawieszonych na nich poziomych ramion, czyli wsporników.
Technologia produkcji pozwala na zawieszenie ramion po obu stronach słupów nośnych. Regały wspornikowe montujemy do podłogi przy pomocy śrub rozporowych. Konstrukcja ta jest stabilna, ponieważ jest produkowana z stali zimnowalcowanej.
Regały te można malować proszkowo lub cynkowo. Regały wspornikowe można wykorzystywać też na zewnątrz, wystarczy tylko zamontować specjalny daszek chroniący składowany materiał przed warunkami atmosferycznymi.

Dużą zaletą tego elementu jest bardzo duża wytrzymałość obciążeniowa, która może sięgać do 3000 kilogramów na poziom. Regały wspornikowe mogą być jedno lub dwustronne.