Różne rodzaje wypoczynku – obozy językowe

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Różne rodzaje wypoczynku – obozy językowe

obozy jezykowe londyn

Czy obozy językowe w Londynie, za granicą są dobrą i owocną formą nauki. Czy są opłacalne?

Obozy językowe w Londynie wydają się bardzo fajnym pomysłem. Ale taki wypad na pewno sporo kosztuje. Takie obozy językowe można podzielić na kilka rodzajów. Obozem w którym można się najwięcej nauczyć to obóz podczas, których mieszka się ze zwyczajną rodziną angielską , oczywiście to zależy gdzie odbywa się dany obóz, np. Londynie.

obozy jezykowe londynPolecana jest ona w szczególności dzieciom uczącym się języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Każda z rodzin przyjmuje po 2-4 osoby, jednak zazwyczaj zdarza się, że pozostałe osoby zakwaterowane w jednym mieszkaniu są odmiennej narodowości. Dzięki temu wszyscy uczą się angielskiego lub niemieckiego języka i rozmawiają tym językiem cały czas. Ze względu na zakwaterowanie u rodziny angielskiej lub niemieckiej, uczestnik ma żywy i bezpośredni kontakt z językiem i co też bardzo ważne musi posługiwać się angielskim lub niemieckim, ponieważ ten na tą chwilę jest jego językiem ojczystym.
Przez takie mieszkanie z rodziną innej narodowości widzimy jak się zachowują na co dzień i jakie mają obyczaje. Proponowane jest praktyczne ćwiczenie języka w naturalnych, codziennych sytuacjach, np. gdy opiekujemy się dziećmi domowników lub rozmawiamy z samymi z nich. Część ćwiczeń odbywa się w salach lekcyjnych, reszta prowadzona jest w zwiedzanych obiektach. Uczestnicy realizują zadania zdobywając informację podczas zwiedzania obiektów oraz na podstawie przeprowadzonych rozmów i wywiadów.
Innym rodzajem obozu językowego zagranicą jest obóz z zakwaterowaniem indywidualnym. Wtedy na takim obozie mieszka się w hotelu i mieszka się z Polakami. Przez takie pomieszkanie nie zawsze trzeba używać języka obcego. Tylko i wyłącznie wtedy gdy jesteśmy na lekcjach lub na mieście by się porozumieć z innym mieszkańcami miasta. Program obozu jest dodatkowo wzbogacony jest o elementy kulturalne i turystyczne.

W trakcie obozu młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w zajęciach językowych prowadzonych przez polskich i angielskich lektorów. Wybór obozu zależy od nas. Jeśli chcemy mieć intensywne wakacje ze zwiedzaniem i zabawami rekreacyjnymi wtedy wybierzmy obóz z zakwaterowaniem indywidualnym.