Scrum w języku polskim

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Scrum w języku polskim

Programowanie zwinne, w którym jedną z metodologii jest coraz bardziej popularny Scrum, nieustająco się rozwija i jest coraz częściej stosowane przez firmy w procesie tworzenia oprogramowania. Przemawia za tym skuteczność i efektywność działań, na jakie możemy liczyć. Często natrafiamy na materiały o Scrum w języku angielskim, a co z rodzimą polszczyzną?

Szkolenia z metodologii Scrum

scrum po polskuW świecie informatyki język angielski odgrywa istotną rolę. Tam jest to nie tylko język międzynarodowy służący do komunikacji, ale również język, w którym się pracuje. Programowanie bowiem jest w dużej mierze oparte na angielszczyźnie. Znalezienie szkolenia ze Scrum po polsku może okazać się przydatne dla tych, którzy dopiero zaczynają wdrażać się w świat informatyki i programowania, a także dla tych, którzy płynnie ogarniają jedynie tę zawodową część angielskiego. W każdym razie, jeśli ma się jakieś braki w angielskim, warto zawczasu je uzupełnić, bo we współczesnym świecie mamy coraz więcej do czynienia z językiem obcym, który nierzadko przenika się z naszym rodzimym polskim. Tak, czy inaczej, szkolenia z metodologii Scrum będą przydatne zarówno dla tych, którzy działają już w tym obszarze, jak i dla tych, którzy dopiero się do takich działań przygotowują. Informatyka bowiem cały czas się rozwija i warto zdobywać dodatkową wiedzę przy każdej okazji. Może się to później naprawdę przydać w pracy.

Scrum jest metodologią należącą do nurtu programowania zwinnego, które rewolucjonizuje rynek programowania i pracy przy tworzeniu rozmaitych programów. W firmach coraz częściej można spotkać się ze Scrum, a także innymi metodykami pokrewnymi. Warto zatem mieć rozeznanie i wiedzieć, co oznacza praca w systemie programowania zwinnego. Można zapunktować na starcie.