Skuteczna odbojnica narożna

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Skuteczna odbojnica narożna

Duże firmy handlowe, które dysponują powierzchnią magazynową i halą produkcyjną, muszą mieć dobrze przemyślany plan zagospodarowania przestrzeni. Mowa o zabezpieczeniach, drogach ewakuacyjnych i ścieżkach wyznaczonych dla pracowników.

Zastosowanie odbojnic narożnych

odbojnice narożneW firmie produkcyjnej obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa w pracy. Często po magazynie i hali produkcyjnej przemieszczają się wózki widłowe, które potrzebują odpowiednio dużo miejsca na przejazd. Jeżeli wyznaczone drogi są zbyt wąskie, to mamy do czynienia z częstymi kolizjami, w wyniku których zostają uszkodzone ściany, lub wystające elementy maszyn. Chcąc uniknąć, albo zminimalizować straty spowodowane związane z zarysowaniami i uszkodzeniami elewacji hal, należy zastosować odbojnice narożne. Są to najczęściej stalowe elementy, które się stawia kilkadziesiąt centymetrów od ściany, w celu zabezpieczenia jej przed uderzeniami. Mogą też być wykonane z kauczuku, specjalnej gumy, lub piankowe. Ich celem jest przede wszystkim chronienie narożników ścian, maszyn, lub towarów w magazynie. Najczęściej są wykonane z rurek, tworzących barierki ochronne, ale mogą też być w formie narożników. Możemy je stosować wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz, gdyż są dobrze widoczne i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Aby ich konstrukcja była stabilna, konieczne jest przytwierdzenie ich do podłoża specjalnymi kotwami na głębokość kilku centymetrów. Taki montaż spowoduje, że ciężko będzie je ruszyć.

Na rynku znajdziemy różne rodzaje, kształty i kolory odbojnic. Jednak łączy je wspólny cel, czyli ochrona przed zniszczeniami. Ich zastosowanie znacznie zmniejsza koszty napraw, więc ich zakup i montaż, jest opłacalną inwestycją, która się szybko zwraca.