Sprawdzony, używany ciągnik siodłowy

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Sprawdzony, używany ciągnik siodłowy

Działając w branży logistycznej często stoimy przed zadaniem jakim jest zakup nowych pojazdów. Niezależnie od tego czy powiększamy stan naszej floty, czy tylko wymieniamy pojazdy, musimy zastanowić się czy lepiej będzie kupić nowy czy używany pojazd. Jeśli jednak decydujemy się na zakup używanego ciągnika siodłowego musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Jak wybrać używany ciągnik siodłowy?

dobre używane ciągniki siodłoweDecydując się na zakup używanego sprzętu, często mamy nadzieję, że uda nam się połączyć dobry stan techniczny z niską ceną. Faktycznie, dobre używane ciągniki siodłowe mogą nam służyć przez wiele lat. Polscy przedsiębiorcy często zajmują się spedycją jedynie na terenie naszego kraju dlatego zakup pojazdu z drugiej ręki jest wystarczający dla ich potrzeb. Biorąc pod uwagę jak ważne w transporcie jest bezpieczeństwo, nie dziwi fakt, że dobre używane ciągniki siodłowe zwykle nie są starsze niż 5 lat. Wybierając pojazd odpowiedni dla nas powinniśmy kierować się nie tylko jego parametrami technicznymi i sprawnością, ale też innymi czynnikami, takimi jak wielkość kabiny. Ma to duże znaczenie zwłaszcza jeśli planujemy wyjazdy poza granice naszego kraju. Oczywiście warto jest też dokładnie przyjrzeć się przebiegowi wybranego przez nas pojazdu. Profesjonaliści sugerują, że dobre używane ciągniki siodłowe nie powinny mieć przebiegu większego niż 500 tysięcy kilometrów. Większy przebieg często może powodować, że konieczne będą częstsze wizyty w warsztacie. 

Wybór używanego ciągnika nie jest prostym zadaniem. Wymaga wielu godzin poszukiwań i  dokładnego sprecyzowania swoich oczekiwań. Dobrze wybrany używany ciągnik, który jest w pełni sprawny technicznie i dobrany do naszych potrzeb, przy odpowiednim serwisowaniu na pewno będzie służył nam przez lata.