Sprzęt gaśniczy w samochodzie

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Sprzęt gaśniczy w samochodzie

Każdy kierowca samochodu osobowego czy też ciężarowego przed każdą podrożą powinien sprawdzić czy posiada niezbędne wyposażenie. Związku z tym powstaje pytanie, jakie to właśnie powinno być? Za jej brak może nam grozić nawet mandat w przypadku kontroli policyjnej.

Obowiązkowe wyposażenie auta

sklep ze sprzętem gaśniczym w województwie łódzkimGaśnica i trójkąt to jedyny sprzęt, który obowiązkowo powinien znaleźć się w każdym pojeździe, który ma zamiar poruszać się po polskich drogach. Minimalna pojemność gaśnicy nie powinna być mniejsza niż 1 kilogram. Powinna mieć ona odpowiednią homologację oraz aktualne badania techniczne, które przeprowadza się raz do roku. W przypadku trójkąta to również warto zadbać oto, by również posiadał odpowiednią homologację. W przypadku awarii naszego pojazdu w obszarze zabudowanym, trójkąt ten powinien znajdować się na drodze w odległości od 30 do 50 metrów od pojazdu. Poza obszarem zabudowanym trójkąt należy postawić na drodze w odległości od 100 metrów. W Czechach oraz w Niemczech dodatkowo w samochodzie powinna znajdować się kamizelka odblaskowa, która powinna znajdować się w środku samochodu. Przed wysiadaniem, należy bezwzględnie nałożyć na sobie kamizelkę i dopiero wtedy opuścić pojazd. Większość tych rzeczy możemy dostać w sklep ze sprzętem gaśniczym w województwie łódzkim. Warto również pamiętać o apteczce, która nie jest obligatoryjna jeżeli chodzi o podstawowe wyposażenie w samochodzie. Jednak według policji warto wyposażyć się w taką rzecz by móc w sytuacji nagłej nieć pomoc człowiekowi do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Samochód to pojazd składający się z wielu rzeczy. Ważne by przed każdą podróżą sprawdzić, czy mamy to co powinniśmy mieć w przypadku rutynowej kontroli drogowej przez policje lub nagłej niespodziewanej sytuacji.