Standardowe zastosowanie kompresora

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Standardowe zastosowanie kompresora

Razem z rodziną uwielbiamy aktywnie spędzać czas. Każdy z nas ma swój własny rower. Uwielbiamy jeździć na wspólne wycieczki rowerowe, które przeważnie kończą się piknikiem z dala od zgiełku miasta. Są to dla nas bezcenne chwile, w których wszyscy jesteśmy razem. Spędzając wspólnie czas umacniają się więzi które spajają naszą rodzinę. Żeby nie było zbyt różowo z częstymi wycieczkami oraz dużą liczbą rowerów wiąże się również jeden drobny problem.

Koła pompuje kompresorem

kompresor na 230vMianowicie często trzeba uzupełniać powietrze w kołach. Powiem szczerze, że ręczne pompowanie kilku rowerów może każdemu dać niezły wycisk. Ostatnio kupiłem pompkę nożną, która częściowo rozwiązuje problem. Czuję jednak pewien niedosyt. Cały czas tracimy trochę czasu na pompowanie kół, zamiast spędzać go w trasie. Każdy kto jeździ w dalsze trasy wie jak ważną kwestią jest odpowiednie ciśnienie w kołach. Postanowiłem więc spróbować innego rozwiązania. Zakupiłem kompresor na 230v, który z założenia miał znacznie przyspieszyć czas potrzebny do pompowania kół w rowerach. Jak się okazało był to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Kompresor znacznie ułatwia codzienną obsługę rowerów. Dodatkowo w kompresorze zainstalowany jest manometr, który umożliwia podgląd bieżącego ciśnienia, które panuje w oponie. Dzięki temu możemy precyzyjnie napompować koła do odpowiedniej wartości. Na trasy asfaltowe wskazanym jest żeby ciśnienie panujące w kołach było większe.

Na trasach szutrowych natomiast zaleca się pompować koła tak żeby osiągnąć trochę mniejsze ciśnienie w oponie. Wpływa to na odpowiednie zachowanie roweru podczas jazdy. Dzięki kompresorowi 230v jestem w stanie dostosować ciśnienie w kołach naszych rowerów do każdych warunków. Cała rodzina na tym korzysta, a nasze wycieczki są od teraz jeszcze bardziej wyjątkowe.