System kanałów wentylacyjnych z gruntowym wymiennikiem ciepła

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

System kanałów wentylacyjnych z gruntowym wymiennikiem ciepła

gruntowy wymiennik ciepła

Co właściwie daje nam dobra wentylacja domu? Lepsze samopoczucie oraz większą gwarancję zachowania zdrowia. Dobra wentylacja domu, to możliwość zapobiegania wielu chorobom, szczególnie chorobom układu oddechowego. Nie ma więc wątpliwości, że każdy dom powinien być zaopatrzony w system cyrkulacji powietrza.

Nowoczesne zastosowanie gruntowego wymiennika ciepła

gruntowy wymiennik ciepłaDlaczego jednak akurat rekuperacja? Odpowiedź jest prosta. Rekuperacja i kanały wentylacyjne to najnowocześniejszy system, sprzyjający naszemu zdrowiu, wpływająca na spore oszczędności w domowym budżecie oraz zapewniająca nam większy komfort. Tymczasem tradycyjna wentylacja grawitacyjna jest dosyć kłopotliwa, marnuje ciepło – ucieka ono bezpowrotnie – nie jest nawet tak skuteczna. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad nowoczesnym i sprawdzonym systemem cyrkulacji powietrza, to mamy dla Ciebie gotową odpowiedź. Rekuperator połączony z gruntowym wymiennikiem ciepła to także większe bezpieczeństwo. Nie będąc zmuszanym do wietrzenia domu, nie zostawimy go z otwartym oknem w nocy, ani wtedy gdy wyjeżdżamy.

Kanały wentylacyjne zainstalowane w całym domu dbają o stały dopływ powietrza. My jesteśmy zwolnieni z obowiązku pilnowania, by nie było w domu zbyt duszno i by nie utrzymywały się nieprzyjemne zapachy, na przykład po gotowaniu. Nie musimy wietrzyć po kąpieli, ani montować przy grzejnikach urządzeń podnoszących poziom wilgotności powietrza. Gruntowy wymiennik ciepła to natomiast uniezależnienie systemu grzewczego naszego domu od temperatury panującej na zewnątrz. Jeśli trzeba – odzyskujemy ciepło, zyskujemy energię, a więc oszczędzamy pieniądze. Właściwie dobrany i zaprojektowany system wentylacji to ogromna oszczędność finansowa – nawet do 50% dla jednorodzinnego, wolnostojącego domu.

Wyłożenie więc wyższej kwoty na lepszy system wentylacji zwróci się już w pierwszych latach jego wykorzystania. Poza tym, latem taki system może zastępować niezbyt korzystną dla zdrowia klimatyzację. Rekuperator może dom ocieplać i ochładzać, zależnie od potrzeb. To nie koniec jego zalet, ponieważ znacznie podnosi również wartość domu.