Systemy informatyczne dla budownictwa

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Systemy informatyczne dla budownictwa

 

W obecnych czasach nie można sobie wyobrazić funkcjonowania żadnej większej firmy bez wsparcia informatycznego. Wsparcie informatyczne w firmie najczęściej dotyczy funkcjonowania kadr i księgowości. Coraz częściej jednak systemy informatyczne pojawiają się w zakresie związanym z obsługą klienta, systemy CRM oraz w zakresie obiegu dokumentów.

Programy informatyczne dla firm budowlanych

oprogramowanie dla budownictwaFirma budowlana ze względu na złożoność procesów biznesowych wymaga specyficznego wsparcia informatycznego. Przede wszystkim system informatyczny w firmie budowlanej musi wspierać procesy związane z ofertowaniem oraz kalkulacjami ofertowymi. Bardzo ważne jest tutaj gromadzenie dokumentacji budowlanej oraz projektowej. W firmie budowlanej bardzo dobrze jest wdrożyć system informatyczny do obiegu dokumentów. Wszystkie skany dokumentów będziemy mieli w jednym miejscu i nie będzie problemu z dotarciem do odpowiedniego dokumentu w krótkim czasie. Oprogramowanie dla budownictwa musi efektywnie wspierać także procesy logistyczne. Dobre oprogramowanie dla firm budowlanych wspiera procesy logistyczne od momentu analizy rynku podwykonawców i dostawców po organizację dostaw na plac budowy. Systemy dla budownictwa powinny posiadać rozbudowany moduł analityczny wspierający raportowanie dla potrzeb księgowości i kontrolingu. Jest to bardzo istotne w aspekcie podejmowania decyzji zarządczych w firmie. Dochodzimy więc do wniosku, że firmy budowlane potrzebują bardzo rozbudowanego systemu opartego na rozwiązaniach ERP.

Systemy ERP dla firm budowlanych są skrojone pod potrzeby każdej firmy. Każda firma budowlana kupująca system ERP może dobrać sobie moduły, jakie są dla firmy najważniejsze. W każdej firmie budowlanej musi znaleźć się moduł księgowy, moduł do obsługi kadr oraz moduł do obiegu dokumentów. Moduł CRM także warto wdrożyć w każdej firmie budowlanej.