Szkło w budownictwie – zabudowy szklane z Warszawy

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Szkło w budownictwie – zabudowy szklane z Warszawy

zabudowy szklane

Szkło, jako materiał wykorzystywany w budownictwie, z roku na rok osiąga coraz większą popularność. Wiele osób decyduje się na szklane elementy w swoich domach, a także na zewnątrz nich. Szkło kojarzy się przede wszystkim z prostotą, ale niezwykle elegancką i stylową. W naszych domach możemy znaleźć naprawdę wiele zastosowań dla tego materiału, a na jego korzyść przemawia sporo argumentów. Jak zatem możemy wykorzystać szkło w domach?

Zabudowy szklane Warszawa

zabudowy szklaneJeśli posiadamy dom piętrowy, to oczywiście posiadamy schody, a schody muszą być zabezpieczone. Rozwiązaniem są tutaj balustrady szklane, wykonane z dużych szklanych tafli, nie mają zatem szczebli, charakterystycznych dla innych rodzajów balustrad (na przykład drewnianych), które mogą okazać się niebezpieczne dla dzieci. Ciekawskie maluchy lubią eksperymentować i niejednemu może przyjść na myśl chęć sprawdzenia, czy czasami głowa nie zmieści się pomiędzy takie szczeble. I wtedy o wypadek nietrudno.
Przy balustradach szklanych nie ma mowy o nieprzewidzianych wypadkach, ponieważ szkło, z którego są wykonane (hartowane, niezwykle solidne) jest bardzo bezpieczne, w zasadzie niemożliwe do rozbicia. Balustrady szklane można też wykorzystać na balkonach i tarasach. Wewnątrz domu mamy także możliwość zamontowania na ścianach, a nawet podłogach i sufitach, szklanych paneli- jest to tak zwana grafika na szkle, czyli wybrany przez nas obraz, zdjęcie, zostaje nadrukowane na gładką taflę hartowanego szkła, o wybranych przez nas wymiarach, a następnie montowane właśnie na przykład na ścianie. Dzięki temu, możemy przykładowo w naszej łazience poczuć się jak na plaży, gdy grafika na szkle przedstawiać będzie morze, a szklana podłoga będzie imitować piasek.

Możliwości są tysiące. Na zewnątrz domu możemy zamontować daszki szklane, które będą chronić wejście do domu przed działaniem czynników atmosferycznych, a jeśli chcielibyśmy zabudować wejście do domu, tworząc tym samym wiatrołap, to oczywiście zabudowy szklane Warszawa są najbardziej godne polecenia- przepuszczają światło i są łatwe do utrzymania w czystości.