Szkoły dla dorosłych – szansa na naukę

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Szkoły dla dorosłych – szansa na naukę

szkoły dla dorosłych

Wielokrotnie słyszy się, że na naukę nigdy nie jest za późno. To oczywiście prawda i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Człowiek uczy się całe życie. Nie chodzi tu tylko o zdobywane doświadczenie życiowe czy miłosne.

Na naukę nie jest za późno – szkoły dla dorosłych

szkoły dla dorosłychTu chodzi głównie o wiedzę. Człowiek, który nie próbuje się w żadnej sposób dokształcać, z czasem zacznie się cofać. Obserwuje ten proces u wielu osób i te, które zawsze mogły wykazać się głęboką wiedzą, wciąż mają potrzebę jej pogłębiania. Sytuacja wręcz odwrotna do tych, którym na nauce kompletnie nie zależało. Nauczyć czegoś może się każdy. Dziś królują nowe technologie i obserwować możemy jak radzą sobie z nimi nasi rodzice i dziadkowie. Wielu z nich naprawdę podziwiam, ponieważ radzą sobie lepiej od niejednego młodzika.
Starsi ludzie nie muszą tylko rozwiązywać krzyżówek i oglądać telewizji. Wielokrotnie robią oni kursy zawodowe, pną się po szczeblach kariery. To nieprawda, ze z wiekiem coraz gorzej przyswajamy wiedzę. Dla mnie to zwykła wymówka, by po prostu odpuścić sobie i zrezygnować już na starcie. Często szkoły policealne mają wiele programów skierowanych dla ludzi w wieku naszych rodziców, a nawet dziadków. Znam dorosłe osoby, które podjęły naukę w takich szkołach i idzie im naprawdę rewelacyjnie. Niegdyś szkoły dla dorosłych Bydgoszcz uważano za fanaberie. Skoro coś już umiemy, to nie ma potrzeby by wciąż dążyć do czegoś więcej. Jednak rozwój osobisty to najpiękniejsze co mamy.

Uważam, że faktycznie wiek nie jest żadną przeszkodą, przeszkodą może być tylko nasze nastawienie.