Tomografia wolumetryczna na Mazowszu

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Tomografia wolumetryczna na Mazowszu

Żyjemy w czasach, gdzie ludzie często bagatelizują swoje złe samopoczucie. Wszystko okazuje się ważniejsze – praca, wyjazdy, spotkania z ludźmi i nagle na dbanie o zdrowie nie ma już miejsca. Oczywiście nie jest to jednak zbyt dobra postawa i koniecznie trzeba ją zmienić. Badajmy się i nie ignorujmy różnych symptomów, jeśli czujemy, że coś się dzieje.

Tomografia stożkowa w województwie mazowieckim

cbct mazowieckieOstatnio moja mama narzekała na bóle szczęki i ogółem okolic twarzoczaszki. Zaniepokoiłam się tym faktem chyba nawet bardziej niż ona. Moja rodzicielka stwierdziła, że w sumie to nic i na pewno zaraz jej przejdzie. Ja jednak jestem uparta i dosłownie zaciągnęłam ją do lekarza – skoro coś się dzieje to trzeba coś z tym zrobić i już. Lekarz skierował nas na CBCT mazowieckie i wiedziałam, że mama chyba trochę się spięła. Ja zresztą też, bo nie wiedzieliśmy co to za badanie. Udało mi się jednak znaleźć lekarza, który zapewnił nas, że przed wykonaniem badania o wszystkim nam opowie. Kiedy stawiłyśmy się na miejscu w dzień badania, lekarz dotrzymał słowa i wyjaśnił nam przede wszystkim, że CBCT to badanie dość szybkie oraz całkowicie bezbolesne. Powiedział, że za pomocą urządzenia do tomografii stożkowej zbada to jak wyglądają kości żuchwy, szczęki i tak dalej by sprawdzić w czym dokładnie tkwi problem, a jeżeli coś będzie nie tak to moja mama zostanie skierowana na jakieś dodatkowe badania.

Warto jest szukać miłych i doświadczonych lekarzy, bo jako pacjenci mamy prawo wiedzieć co będzie się z nami działo podczas badania oraz czy mamy przygotować się na ból, czy jednak badanie go nam w ogóle nie sprawi. Dzięki tej wiedzy będziemy bardziej zrelaksowani i nie będzie żadnych niespodzianek, a spokój przy badaniu jest bardzo ważną sprawą.