Typowy chłopięcy pokój

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Typowy chłopięcy pokój

szafa dla dziecka

Dzieci, to nasza największa radość. Starannie przygotowujemy się do ich przyjścia na świat, a potem chcemy je wychować i wykształcić na dobrych ludzi. Jeżeli chodzi o akcesoria, ubrania, zabawki, meble i gadżety dziecięce, to mamy ich pod dostatkiem. W zasadzie już od pierwszego dnia życia pokoiki dziecięce mogą być przepełnione różnymi pożytecznymi lub mniej pożytecznymi przedmiotami. Urządzając takie pomieszczenia należy brać pod uwagę przede wszystkim wiek oraz płeć dziecka. Jak wiadomo inne preferencje będą mieli chłopcy, a inne dziewczynki. Co prawda w pierwszym roku życia dziecku jest wszystko jedno jak wygląda jego pokój, ale to w dużej mierze rodzicie urządzają go dla siebie. Jak zatem powinien wyglądać typowy chłopięcy pokój?

Niezbędne wyposażenie pokoju chłopięcego

Pszafa dla dzieckarzede wszystkim powinny się w nim znaleźć funkcjonalne i co chyba ważniejsze bezpieczne meble. Mebelki dziecięce i biurko dla dziecka powinny mieć specjalne atesty dopuszczające je do sprzedaży oraz powinny być wykonane z solidnych materiałów, które nie szkodzą dzieciom. Jeżeli już są malowane, to należy zwracać uwagę czy do produkcji były wykorzystane antyalergiczne surowce. W każdym pokoju powinna się znaleźć szafa dla dziecka. W pierwszym etapie życia nasze pociechy noszą śpioszki, body i kaftaniki, które nie wymagają wieszaków dlatego też szafa na ubrania powinna mieć półki. Oprócz nich przyda się jeden drążek na większe ciuchy, które w przyszłości będzie można wieszać na wieszakach. Jeżeli chodzi o typową chłopięcą kolorystykę, to górę bierze niebieski i zielony. Te dwie barwy w pastelowych odcieniach idealnie nadają się do pokoju chłopca. Dotyczy to nie tylko ścian, ale także mebli.

Jeżeli łóżka dla dzieci są białe lub naturalnie drewniane i jeśli mają kolorowe malunki w postaci samochodów, samolotów i ulubionych postaci z bajek, to każdy chłopiec od razu się w nich zakocha. Motywem przewodnim wielu chłopięcych pokoi są piłkarze. W tym przypadku warto postawić na zielone dodatki. Dywan z wizerunkiem murawy czy pościel z ulubionym klubem piłkarskim, to strzał w dziesiątkę.