Wady i zalety węgla

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Wady i zalety węgla

ekogroszek śląsk

Nasz kraj jest w stanie wydobywać węgiel różnego rodzaju. Głównie Śląsk zajmuje się tym precedensem. Następnie węgiel jest przewożony w rożne części kraju. Niektórzy z nas go kupują w celach opałowych. Dlatego też postaram się wam przedstawić wady i zalety węgla.

Ekogroszek i inne rodzaje węgla

ekogroszek śląskMożemy wyróżnić na przykład ekogroszek wytwarzany z węgla na śląsku, węgiel kamienny i wiele innych. Do podstawowych zalet można zaliczyć przede wszystkim fakt, że węgiel wykorzystywany jest jako opał co już wspomniałam. Dzięki niemu można ogrzać naprawdę dużą powierzchnię. Węgiel może być też wykorzystywany w elektrowniach. Niektóre rodzaje węgla są poręczne podczas przewozu na przykład ekogroszek workowany. Na węglu można też bardzo sporo zarobić. Z kolei do wad można zaliczyć fakt, że węgiel jest dość drogim surowcem. Jego cena za jedna tonę jest naprawdę bardzo wysoka. Oczywiście zależy też od rodzaju węgla, im lepszej jakości tym jest on droższy, a ten gorszej jakości jest w dość przystępnej cenie. Kolejną wadą może być fakt, że w wyniku spalania powstaje związek chemiczny, a dokładniej mówiąc dwutlenek węgla, który jest dla ludzi i zwierząt bardzo niebezpieczny. Dlatego też ważna jest sprawność naszych pieców, aby nie dopuścić do uwalniania się niebezpiecznego związku.

Węgiel trzeba koniecznie przechowywać w miejscu zadaszonym i nie wolno dopuścić do jego zamoczenia, gdyż nie będzie sie nadawał do palenia, a bardzo trudno jest go osuszyć. Węgięl strasznie brudzi wszystko na przykład podłoże na którym leży albo ręce. Ale warto go kupować.