Wagi samochodowe i ich wersje

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Wagi samochodowe i ich wersje

Wagi samochodowe, to bardzo popularny rodzaj wagi zarówno dla samochodów osobowych jak i wielkich ciężarówek. Umożliwiają zważenie nie tylko samochodu, ale też ładunku przez nie przewożonego. Dzielą się na parę rodzajów i wersji, różniących się od siebie zastosowaniem i ich właściwościami. Stosuje się je też przy ważeniu w różnych warunkach.

Wagi samochodowe i ich najważniejsze właściwości

wagi samochodowe najazdoweWagi przeznaczone do ważenia samochodów możemy podzielić na najazdowe oraz zagłębione. Przy planowaniu działalności gospodarczej i chęci umiejscowienia wagi na swojej posesji, warto wziąć pod uwagę ich odmienne funkcje. Waga zagłębione jest funkcjonalna, ponieważ nie przeszkadza w swobodnym poruszaniu się pojazdów po terenie jej umiejscowienia. Wagi samochodowe najazdowe mogą być produkowane z wielu rodzajów materiałów, takich jak beton czy stal. Zaletą ich jest łatwość czyszczenia oraz możliwość montażu burt i odbojników zabezpieczających. Wagi najazdowe są stosowane często w magazynach rolniczych czy przeładowniach towarów. Wagi zagłębione, to częsty widok skupów złomu czy warsztatów i diagnostyki samochodowej. Waga zagłębiona jest również nieodłącznym elementem miejsc poboru opłat na przykład za drogi. Spotykane są często również wagi przenośne, transportowane dowolnie na miejsce pomiarów wagi.

Jeżeli chcemy zamontować u siebie wagę samochodową, wybór pomiędzy wagą zagłębioną czy najazdową zależy od wielu czynników. Nowoczesne wagi samochodowe prezentują wysoką jakość wykonania oraz prostotę eksploatacji. Wagi najazdowe nie wymagają pozwoleń na budowę i posiadają bardzo wielką wytrzymałość i trwałość. Mogą pracować bardzo długi czas bezpiecznie i bezawaryjnie. Bardzo dobrze odprowadzają też nadmiar wody podczas deszczu z jej najazdu.